منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
شناسه خبر: 178858
گروه :خبر

«جمال خاشقجی» روزنامه نگار تندروی وهابی و بسیار نزدیک به دربار آل سعود، رسما از ریاض و «گروه‌های اسلامی مسلح» دعوت کرد تا به بنگلادش حمله کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، این روزنامه نگار درباری، مدعی شد «وظیفه و غیرت دینی مسلمانان» ایجاب می‌کند هر چه سریع‌تر به بنگلادش حمله کنند.

جمال خاشقجی که اخیرا با حمایت رسمی دربار آل سعود و آل خلیفه، شبکه خبری «العرب» را در ریاض و منامه تأسیس کرده است در یک موضع گیری صریح بیان کرد: «بنگلادش نام یک کشور اسلامی را یدک می‌کشد، اما بیشترین اعدام‌های سیاسی و مذهبی را علیه مسلمانان داشته است. در این کشور، اسلامگرایی حکم اعدام دارد و اخیرا دیدیم که حکم اعدام دیگری در این زمینه صادر شده است. این بدعت خطرناک باید هر چه سریع‌تر برچیده شده و لکه ننگی که بر غیرت مسلمانان آسیای میانه نقش بسته است، پاک گردد.»

این روزنامه نگار مشهور وهابی که بخشی از رسالت شبکه تحت مدیریت خود را گسترش وهابیت در میان عرب‌های حوزه خلیج فارس – به ویژه در مناطق شیعه نشین – اعلام کرده است، ابتدا مقامات ریاض را مخاطب قرار داده است: «اگر یک دولت و یک کشور اسلامی را بتوان نام برد که بابت صیانت از فرهنگ اسلامی مسئولیت دارد، دولت عربستان سعودی است. انتظار ما از نظام پادشاهی آل سعود این است که در این مورد، نبرد نظامی را کلید بزند. مطمئنا قدرت اثرگذاری و تحریک کنندگی نظام آل سعود به مراتب بیشتر از گروه‌های جهادی پراکنده است و با آغاز این نبرد، گروه‌های متعددی از کشورهای هندوستان، پاکستان و افغانستان به برادران خود در بنگلادش ملحق خواهند شد.»

گفتنی است این روزنامه نگار، پیوند وثیقی با تروریست‌های تکفیری دارد که ال سعود مدعی عدم ارتباط با آنان است! جمال خاشقچی پیش از این تجربه مصاحبه مستقیم با بن لادن را در کارنامه دارد و در زمان تأسیس شبکه تلویزیونی جدید خود ابراز امیدواری کرد که بتواند با ابوبکر البغدادی نیز مصاحبه زنده برگزار کند.

گفتنی است جمال خاشقچی در زندگینامه خودش به صراحت نوشته است که از سال ۲۰۰۴، مشاور رسانه‌ای «ترکی الفیصل» شاهزاده خطرناک و جنگ طلب آل سعود است که سابقه ریاست بر سازمان امنیتی آل سعود و سفارت این کشور در واشنگتن را در کارنامه دارد. ترکی الفیصل در یک موضع گیری هشدار داده بود که در صورتی که جهان، برنامه‌های [صلح آمیز] هسته‌ای ایران را متوقف نکند، عربستان بمب اتم خواهد ساخت!

این نکته بسیار محرز است که در کارنامه جمال خاشقچی، ترکی الفیصل و برادرش سعود الفیصل، هیچ موضع گیری اثرگذار و اقدامی علیه اسرائیل وجود ندارد؛ اما این افراد ید طولایی در گسترش جنگ در داخل کشورهای اسلامی را در کارنامه دارند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی