منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۹
شناسه خبر: 302628
گروه :خبر
13950119000383_PhotoA

یک روزنامه لبنانی با اشاره با اقدام دولت مصر در متوقف کردن پخش شبکه «المنار» لبنان از ماهواره «نایل‌ست»، نوشت که مصر تحت فشار عربستان به این اقدام تن داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سلمان بن عبدالعزیز» شاه عربستان روز پنجشنبه (7 آوریل) برای نخستین بار در دوره سلطنتش به مصر سفر کرد.

روزنامه «الدیار» لبنان در یادداشتی همزمان با این سفر، به اقدام اخیر مصر در متوقف کردن پخش شبکه لبنانی «المنار» و حذف این شبکه از ماهواره «نایل ست» اشاره و آن را ناشی از فشار عربستان توصیف کرد.

این روزنامه نوشت: این تصمیم ماهواره «نایل ست» فنی-اداری نبوده، بلکه ناشی از فشار عربستان سعودی بر مصر و به دلیل مواضع اصولی حزب‌الله در منازعه عربی-اسرائیلی و مسائل مربوط به ملت های عربی و اسلامی از جمله یمن، عراق و نیز مقابله با گروه‌های تروریستی بوده است.

این روزنامه افزود، «ادعاهای مدیریت ماهواره نایل‌ست واقعیت ندارد و این تصمیم مصر تعجب‌آور بود بویژه اینکه مصر در مقطع کنونی از سوی نیروهای تکفیری و تروریستی در معرض خطر است».

طبق نوشته الدیار، افزون بر این، ماهواره نایل‌ست ده‌ها شبکه ماهواره و تلویزیونی دیگری نیز دارد که اقدام به تحریک و گسترش افکار ویرانگر و اخبار گروه‌های تروریستی و خشونت می‌کند و مصر در رابطه با این شبکه‌ها هیچ اقدامی نمی‌کند.

این روزنامه در ادامه، علت تصمیم قاهره را فشار عربستان دانست و نوشت: با توجه به این نکته، این تصمیم ماهواره نایل ست تصمیم عربستان بوده و [نه مصر] و دست اندرکاران ایستگاه ماهواره نایل‌ست به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌تواند در سایه پیشرفت تکنولوژی، شبکه المنار را که نماینده صدای مقاومت است، خاموش کنند».

به گزارش این روزنام لبنانی، این تصمیم مصر منجر به محکومیت گسترده و سرزنش گروه‌ها و جریان‌های سیاسی شد و این گروه‌ها از مدیریت نایل‌ست خواستند برای خدمت به مسائل امت اسلامی و ملت‌های مسلمان و منافع آن‌ها از تصمیم اشتباه خود صرف نظر کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است