منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶
شناسه خبر: 212455
گروه :خبر
13930617000169_PhotoA

فاطمه هاشمی تصریح کرد در کمال تأسف روزنامه شرق به‌ دلیل عافیت‌طلبی‌های مرسوم و با نادیده‌ گرفتن حق مخاطب و اصل آزادی بیان، اقدام به تحریف مطالب، سانسور و قلب واقعیت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه شرق امروز سه‌شنبه 94/5/27 توضیحات فاطمه هاشمی درباره مطلبی که روز گذشته تحت عنوان «شب نشینی در اوین»در این روزنامه چاپ شد را منتشر کرد:

بازگشت به انتشار «گزارش شب‌نشینی در اوین» در صفحه نخست شماره ٢٣٧٣ روز دوشنبه روزنامه «شرق» که گفت‌و‌گوی این‌جانب با آن جریده تبدیل به گزارش خبری شده بود، در کمال تأسف آن رسانه به‌دلیل عافیت‌طلبی‌های مرسوم و با نادیده‌گرفتن حق مخاطب و اصل آزادی بیان، اقدام به تحریف مطالب، سانسور و قلب واقعیت کرده است.

کم‌فروشی به افکار عمومی و مخاطبان، شبیه همان روش صداوسیماست که هرآنچه تاکنون خواسته به خانواده هاشمی رفسنجانی و مهدی هاشمی نسبت داده، اما حاضر نیست جزئیات دادگاه را پخش کند.

 جای افسوس دارد مطالبی که صرفا جهت اطلاع خبرنگار عنوان شده و پس از پایان گفت‌وگو نیز تأیید نهایی صورت گرفته، همان مسائل غیرقابل انتشار، در روزنامه منتشر شده است. به همین دلیل روزنامه «شرق» موظف است براساس ماده ٢٣ قانون مطبوعات نسبت به انتشار متن کامل مصاحبه این‌جانب اقدامات لازم را انجام دهد.

روزنامه شرق نیز در پاسخ به این جوابیه نوشت: روز گذشته، روزنامه «شرق» برای تهیه گزارشی از وضعیت مهدی هاشمی در اولین هفته زندان، گفت‌وگویی با خانم فاطمه هاشمی انجام داد. از آنجا که بخش‌هایی از گفت‌وگو قابل انتشار نبود بخش‌هایی توسط روزنامه و بخش‌هایی نیز بنا به درخواست ایشان حذف شد، در عین‌حال از خانم هاشمی به دلیل این حذفیات عذرخواهی می‌کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است