منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
شناسه خبر: 222852
گروه :خبر
IMG11481569
 

استاد حوزه و دانشگاه بندرعباس در گفتگو با هرمز:

روزعرفه روز نیایش خالصانه و عاشقانه انسان با خدای خود است

استاد حوزه و دانشگاه بندرعباس با اشاره به روز عرفه و روز نیایش گفت : در این روز انسان خالصانه و عاشقانه خدا خود را صدا می زند.

حجت الاسلام علی اکبر میرزایی،استاد حوزه و دانشگاه بندرعباس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به تعریف روز عرفه یا روز نیایش گفت :روزی است که انسان با خدا خالصانه و عاشقانه صدا می کند.

 
وی افزود : یکی از مسائل و موضوعاتی که می توان به آن توجه کرد به زیر ساخت های معنوی یک وجود است و این زیر ساخت ها به دو صورت زیربنایی و روبنایی است.

 

 
میرزایی با توجه به زیربنایی اظهار کرد :دعا و رازو نیاز خداوند متعال که انسان زیر بنایش را تقویت می کند و این دعا شرایطی دارد و یکی از آداب استفاده از زمان ها و مکان هاست مثلا در مسجد الحرام ، در روزعید فطر یا قربان و ایام دیگر و این نشان می دهد و در بعضی روزها و شب ها موثر است.

 

 

استاد حوزه و دانشگاه تاکید داشت : یکی از جاهای که تاکید شده و دعا اثر بخش است در صحرا عرفات است و در روز عرفه است و این که اهمیت خاصی دارد و مکان و زمان عرفه باشد یک جایگاه بالای دارد و کسانی که حضور ندارند در واقعه از دعا این روز می توانند استفاده ببرند که از امام حسین رسیده و نگاه توحیدی دارد.

 

 

میرزایی خاطرنشان کرد: اهمیت دعا در این روز از ویژگی های بالای برخوردار است مانند: اولین ویژگی :مهم و اخلاص بودن است هر اندازه مخلصانه تر حضور پیدا کنیم و مخلاصانه تریم.
دومین ویژگی :فرصت های مناسبی برای بخشش گناه هانمان است با توجه به روایت های که آمده است ومطرح است کسانی که در ماه رمضان بخشیده نشده اند دیگر بخشیده نخواهند شد تا زمان روز عرفه.

 
سومین ویژگی :دعای دسته جمعی با بیان روایت ها که اگر دعایی توسط 40 نفر آمین گفته شود دعا مستجاب خواهد شد و دعای دسته جمعی در روز عرفه برای استجابت دعاها مطرح است.
چهارمین ویژگی :نهادینه ساختن فرهنگ دعا در دوران اهمیت دارد و در روز عرفه به طور دسته جمعی با دعا مانوس می شویم.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی