منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
شناسه خبر: 259687
گروه :خبر
image222125

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان هرمزگان اظهار کرد: روزانه بالغ بر 5هزار دستگاه از ناوگان حمل و نقل عمومی از اقصی نقاط کشور وارد استان هرمزگان می شوند.

علیرضا مجرد، مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به نقش مهم  استان هرمزگان در اقتصاد کشور گقت:استان هرمزگان با واقع شدن در مسیر کریدور شمال به جنوب و برخوردای از شبکه های حمل و نقل دریایی،زمینی، هوایی و ریلی اصلی ترین مبادی ورودی و خروجی کالا محسوب می شود.

 

وی اظهار کرد:حدود 90درصد از جابجایی های کالا و مسافر از طریق جاده و ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت صددرصد خصوصی انجام می شود که سهم آن قابل توجه است.

 

مجرد افزود: با فعالیت سه پایانه عمومی بار، یک شرکت حمل و نقل عمومی و صدور مجوز 152 شرکت حمل و نقل و شعب سالانه بالغ بر 22 میلیون تن کالا از مبادی استان به اقصی نقاط کشور حمل می گردد.

 

وی با بیان اینکه روزانه بالغ بر 5هزار دستگاه از ناوگان حمل و نقل عمومی از اقصی نقاط کشور وارد استان می شوند،تصریح کرد:در هشت ماهه گذشته از سال 94 بالغ بر 12میلیون تن انواع کالا از طریق 694 هزارو 753 سفر کامیونی از مبادی استان به اقصی نقاط کشور جابجا شده است.

 

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی هرمزگان یادآور شد:76درصد از تناژکالاهای حمل شده و 75درصد از کل سفرهای کامیونی از مبدا شهرستان بندرعباس انجام می شود که عمده آن مربوط به کالاهای وارداتی اداره بنادر استان است.

 

وی متوسط تناژ حل شده در هر سفر را 17 تن دانست و افزود: متوسط تناژ حمل شده در روز 48 هزارو 376 تن و متوسط سفر کامیونی دوهزارو 824 سفر بوده است.

 

مجرد اظهار کرد:عمده کالاهای جابجشده به ترتیب روغن تصفیه نشده، گندله، سیمان کیسه اس، گازوئیل ، شن و ماسه، کلینگر، نفت  گاز، کانتینر خالی، سیمان فله و برنج بوده که به لحاظ میزان سفر کامیونی و تناژ حمل شده بیش از 30درصد از کل سفرها و تناژ حمل را شامل می شود.

 

وی تعداد تخلف های شرکت ها را 44 مورد، تعداد  تخلفات رانندگی را 235 مورد و تعداد بارنانه های جعلی شناسایی شده را 22 مورد عنوان کرد.

 

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان هرمزگان تصریح کرد: براساس بررسی های انجام شده از مبادی کشور میانگین هر تن کیلومتر کالای حمل شده دراستان هرمزگان 922 تن-کیلومتر بوده است.

 

وی با بیان اینکه استان هرمزگان در بخش میانگین نرخ های عرف حمل اعمال شده  جایگاه نهم کشور را داراست،اظها کرد: استان هرمزگان به عنوان در نقطه انتهایی کشور واقع شده لذا اغلب ناوگان عزیمت شده به استان به صورت یکسر خالی تردد دارند لذا اعمال این نرخ ها د رمقایسه با سایر استان ها و میانگین شاخص کشور در حد مناسبی تعیین شده است.

 

مجرد با اشاره به عدم استقبال بخش خصوصی  و بانک های عامل به اختصاص اعتبار لازم برای واگذاری ناوگان خاطرنشان کرد: هزینه های جاری، تعمیرات و نگهداری ناوگان ، اعمال نرخ های مذکور مورد اعتراض رانندگان و مالکین ناوگان بوده است به نحوی که با افزایش هزینه ها، تامین درآمد لازم جهت پوشش هزینه ها به سختی انجام می شود.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است