منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۴۱
شناسه خبر: 359320
گروه :خبر
201622710551980a

مداح اهل بیت هرمزگانی اظهار کرد:روح انقلاب اسلامی بر گرفته از نهضت عاشورا بود و حفاظت و صیانت از آن هم با عشق به اسلام و امام حسین (ع) در جبهه ها جریان داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حاج حسن صالحی، از آزادگان دفاع مقدس از  ذاکران مخلصی به شمار می رود که نوای مناجات و مدیحه سرایی وی، دل های عاشقان اهلبیت(ع) را با نام زیبای حسین(ع) جلا بخشیده است.

حاج حسن متولد دهه سی در شهر بندرعباس است که در دوران پرشور نوجوانی عازم میدان جنگ علیه باطل می شود و در بسیاری از عملیات های غرور آفرین رزمندگان اسلام حضور داشته است وی که در سالهای پایانی جنگ توسط رژیم بعث صدام اسیر می شود بیش از هشت سال طعم اسارت را در سرزمین عراق می چشد و حضور در خاک این نوجوان هرمزگانی را بیش از پیش شیفته اهل بیت و حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می کند.

وی که پدربزرگوارشان نیز از حافظان و قاریان برجسته بشمار می رفتند از کودکی پای ثابت محافل قرانی و مذهبی بودند که موجب شده بود که اکثر نوحه ها و واحدهای سینه زنی را حفظ کند و با سن کم خود مداحی مجالس را بر عهده بگیرد.

حاج حسن با اشاره به فعالیت مداحیش در جبهه می گوید:نوحه سرای نقش بسزایی بر پرشور و تقویت روحیه معنوی رزمندگان داشت وشب های عملیات رزمنده ها با توسل به ائمه و برگزاری سینه زنی  عشق و ارادت خود را به امام حسین(ع) و اهلبیت(ع) عرضه می داشتند و با توسل با این بزگوراران مسیرهای سخت را می گشودند.

وی با اشاره به فضای معنوی حاکم بر جبهه ها افزود:روح انقلاب اسلامی که بر گرفته از نهضت عاشورا بود و حفاظت و صیانت از آن هم با عشق به اسلام و امام حسین (ع) بود از این رو رزمندگان حاضر در به جبهه عشق امام حسین(ع) و علاقه به امام خمینی(ره) و برای یاری اسلام آمده بودند.

این مداح اهل بیت با اشاره به نقش  موثرترین مداحان در زنده نگاه داشتن عاشورا در جامعه اظهار کرد: ذاکران، شاعران و مدیحه سرایان روضه اهلبیت(ع) را برای مردم در قالب شور نوحه و عزاداری بیان کردند و باید از این نقش به خوبی صیانت شود.

وی تاکید کرد: مهم ترین  ویژگی رفتاری واقعه کربلا خداشناسی و امام شناختی، گذشت ، فداکاری ، از خود گذشتگی ، صبر و شکیبایی و بندگی در راه خدا به معنای واقعی است این درحالی است که   بسیاری از مشکلات جامعه ناشی از آن است مردم کمتر با سیره امام حسین(ع) و اهداف قیام عاشورا کمتر آشنا می باشند شدیم و فقط بحث شور حسینی را پیگیری می شود.

حاج حسن با تاکید بر اهمیت روح عبادات و هدف قیام امام حسین(ع) تصریح کرد:اخلاص و عشق امام حسین(ع)، قیام کربلا را زنده نگاه داشته لذا یکی از رازهای ماندگاری کربلا را باید هدف حضرت سیدالشهدا(ع) دانست که  تقرب الی الله بوده است.

وی با اشاره به  نفوذ جریان های انحرافی به هیئات های مذهبی افزود:عدم آگاهی هیئات نسبت به اهلبیت(ع)، امام حسین(ع) و انقلاب اسلامی و فلسفه مجاهدت رزمندگان موجب نفوذ برخی جریانات انحرافی به مسائل دینی و مذهبی شده لذا ذاکران ومداحان اهل بیت وظیفه دارند در مراسمات عزاداری از گسترش جریانات انحرافی پیشگیری کنند.

مداح هرمزگانی خاطر نشان کرد:مداحان و ذاکرین اهل بیت نقش بسزایی در ترویج و بیان حقایق اسلام دارند لذا باید هوشیارانه و با علم به فلسفه تاریخ اسلام در این مسیر پیش رویشان گام بردارند و امر به معروف و نهی از منکر که  مهم ترین فریضه الهی و  موجب قیام امام حسین (ع) را در جامعه گسترش دهند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی