منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۴
شناسه خبر: 292378
گروه :خبر
609079

عدم تحقق وعده‌های انتخاباتی روحانی و مشکلاتی که حل شدن آن‌ها را وابسته به مذاکرات هسته‌ای و اجرای برجام می‌دانست موجی از دلسردی را در میان مردم نسبت به دولت یازدهم ایجاد کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ عدم تحقق وعده‌های انتخاباتی روحانی و مشکلاتی که حل شدن آن‌ها را وابسته به مذاکرات هسته‌ای و اجرای برجام می‌دانست موجی از دلسردی را در میان مردم نسبت به دولت یازدهم ایجاد کرده است.

ناکام ماندن کاندیداهای حامی دولت در انتخابات مجلس نیز می تواند مهر تاییدی بر ناامید شدن مردم از وعده و وعیدهای اقتصادی،فرهنگی،سیاسی و اجتماعی دولت باشد. وعیدهایی که دولتی ها تحقق آن ها را همواره به آینده موکول کرده‌اند و با گذشت نزدیک به سه سال از عمر دولت روحانی، هنوز تحقق وعده‌های دولت برای مردم قابل لمس نشده است.

رونق اقتصادی، از جمله وعده‌هایی است که روحانی همواره آن را به تعویق انداخته است.

رئیس دولت یازدهم در روزهای گذشته در شرایطی به مردم قول داد تا سال ۹۵ سال رونق اقتصادی باشد که طی دوسال گذشته دوبار این قول را به مردم داده بود.

حسن روحانی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ در همایش روز کارگر گفت: سال ۹۳ را سال رونق تولید و شکستن رکود اقتصادی اعلام می‌کنم.

تیم اقتصادی دولت که در اجرای قول رئیس جمهور در سال ۹۳ ناکام مانده بود، روحانی را مجبور کرد تا بار دیگر در فروردین ماه ۹۴ هدف دولت را تحقق رونق اقتصادی بخواند.

با وجود اینکه روحانی بارها در سال 94 مژده‌ی عبور از رکود و رونق اقتصادی را به مردم داده بود، به ناگاه با نامه‌ی چهاروزیر کابینه مواجه شد که به وی هشدار می‌دانند که شرایط کشور از رکود به سمت شرایط بحرانی در حال حرکت است.

رئیس جمهور که در از ابتدای سال 94 همواره به موضوع عبور از رکود تاکید می کرد و می توان گفت نامه چهاروزیر را هم نادیده گرفته بود، یک‌باره در دی ماه سال 94 به وجود رکود اقتصادی در کشور اینگونه اذعان کرد: “در شرایط امروز، اقتصاد مهمترین اهداف ملی ایران است و اقتصاد مقاومتی که رهبری بران تاکید و مجلس روی آن حساب و دولت هم برای ان ستاد فرماندهی تشکیل می دهد، اهمیت آن رامی رساند زیرا مشکل اصلی  و ساختار ما، بیکاری و رکود است.
امروز مشکل اصلی ما بیکاری و رکود است و مشکل اصلی ما نبود رونق است و خیلی از مشکلات ساختاری و اقتصادی است.”

اما ماجرا به همین‌‌جا ختم نشد و تیم اقتصادی دولت که طی دوسال گذشته در تحقق رونق اقتصادی ناکام مانده، روحانی را مجبور کرده تا دوباره وعده‌ی تحقق رونق اقتصادی را به سال آینده موکول کند.
رئیس دولت یازدهم طی روزهای گذشته و در سفر استانی که به یزد داشت، در جمع مردم این استان گفت: قول می دهم سال ۹۵ سال رونق اقتصادی باشد.
حال مردم که نمی دانند این بار هم مانند سال های گذشته با وعده ای پوچ روبه رو هستند یا خیر، انتظار سال ۹۵ را می کشند تا باگذشت زمان، پاسخ سوال خود را در آن بیابند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است