منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۵
شناسه خبر: 181651
گروه :خبر
63335870130123381890111

‌رئیس جمهور در اجتماع مردم استان فارس با تاکید براینکه دولت قبل از آن که تحریم‌ها لغو شود، اقتصاد را از رکود خارج و تورم را مهار کرد، گفت: با قدرت، منطق و استدالال حقوقی تمام قطع‌نامه‌های نا‌بحق شورای امنیت را لغو خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در اجتماع پرشور مردم استان فارس در حرم شاهچراغ(ع) به ایراد سخنرانی پرداخت.

رئیس‌جمهور ‌در بخش ابتدایی سخنانش با بیان اینکه “شیراز شهر معنویت و شهر ادب و فرهنگ است” اظهار داشت: شیراز شهر عاشقان و خاندان رسالت و حرم سوم اهل‌بیت، شهر فرهنگ، ادب و هنر و شهر سعدی و حافظ است. استان فارس، استان تمدن باستان ایران و آثاری بوده که مایه فخر ملت ایران است. آثار تمدن و معماری فرزندان این مرز و بوم از قرن‌ها پیش در تخت جمشید و پاسارگارد به یادگار مانده است.

وی افزود: در این سرزمین شهریاران سخن یعنی سعدی و حافظ در قرون میانی رنسانس بزرگ فکری و معنوی را به وجود آوردند، سعدی و حافظ نه تنها پاسداران زبان پارسی و ادب و فرهنگ بودند، بلکه دین، زندگی و راه سیاست داخلی و خارجی را به ما آموختند و حافظ شیرین سخن که گفت “آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است، با دوستان مروت با دشمنان مدارا” ، خط سیاست داخلی و خارجی ما را ترسیم کرد.

حجت‌الاسلام روحانی به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» ادامه داد: امسال سال وحدت، برادری، دوستی و محبت است، سال انسجام ملی به‌ویژه در فارس و شیراز است. اعتدال بهار، در بهار شیراز بهتر ملموس است، اعتدال خلق و خوی ایرانیان در شیراز بهتر آشکار است.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه شیراز سرزمین محبت و مهمان نوازی است،‌ گفت: اگر 2 نفر، 5 نفر یا 10 نفر کاری برخلاف ادب در گوشه‌ای از خیابان‌های شیراز انجام دادند، آن‌ها شیرازی نبودند. شیراز شهر صفا و برادری و احترام به بزرگان و شهیدان است؛ شیراز، معلم بزرگ استاد علامه مطهری را دوست دارد.

وی تاکید کرد: اگر امروز دنیا همین خط و بیان حافظ مبنی بر با “دوستان مروت، با دشمنان مدارا” را به عنوان تیتر سیاست خارجی خود قرار داده بود، دیگر افراطی‌گری را در این منطقه و بمباران ناجوانمردانه بر سر مردم بی‌گناه را مشاهده نمی‌کردیم.

حجت‌الاسلام روحانی در ادامه با بیان اینکه “منطق دولت تدبیر و امید با همه جهان «با دوستان مروت با دشمنان مدارا» است” خاطرنشان کرد: اگر امروز با 1+5 مذاکره می‌کنیم، می‌خواهیم به دنیا بگوئیم ایران اهل منطق و استدلال است. به تیم هسته‌ای پیام می‌فرستم که احساسات جوانان شیرازی و عشایر غیور را ببینید؛ مردم به خادمان این ملت احترام می‌گذارند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه “قدرت تیم مذاکره‌کننده از سانتریفیوژها کمتر نیست و همانگونه که به دانشمندان هسته‌ای افتخار می‌کنیم به سیاستمداران خارجی نیز افتخار می‌کنیم” ادامه داد: امروز تیم مذاکره‌کننده ما در قلب دنیای غرب با صدای رسا، از حقوق ملت ایران دفاع می‌کند، با قدرت، منطق و استدالال حقوقی انشاءالله به حول قوه الهی تمام قطع‌نامه‌های نا‌بحق شورای امنیت را لغو خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: با حمایت مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری در آینده‌ای نه چندان دور، در شورای امنیت قطع‌نامه‌های نابحق را لغو خواهیم کرد، هنر این نیست که در گوشه‌ای شعار دهیم، هنر آن است که به سازمان ملل رفته و در همان جا قطع‌نامه‌ها را لغو کنیم.

رئیس‌‌جمهور با بیان اینکه “مسیر و راه احقاق حقوق ملت ایران و بازکردن درب‌ها را نه برای واردات مصنوعات این جا و آن جا، بلکه برای باز کردن درب صادرات محصولات ایرانی به منطقه و جهان ادامه می‌دهیم” گفت: باید درب‌ها را برای رونق اقتصادی در کشور باز کنیم. ‌

وی افزود: ما قبل از آن که تحریم‌ها برداشته و لغو شود، تورم را توانستیم مهار کنیم و از رکود خارج شویم، اگر تحریم‌ها را می‌شکستیم و آن‌وقت از رکود عبور می‌کردیم، می‌گفتند چشم دولت به بیرون است. چشم دولت یازدهم اول به آسمان‌ها و بعد از آن چشمش به دستان پرتوان ملت ایران است.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: با کمک مردم، هم رشد اقتصادی را پیشرو خواهیم داشت، بی‌تردید راه را برای رشد، برای رفاه اقتصادی آماده می‌کنیم. در سال گذشته 8.5 میلیون نفر را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دادیم این ها همه به خاطر حمایت و وحدت مردم بود.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد:‌ حافظ جفت‌نشدن دین با ریا را به ما آموخت و سعدی به ما یاد داد که دولت و راه دولتمردان با ظلم جفت‌نشدنی است؛ ما نیز امروز همان راه و مسیر را ادامه می‌دهیم.

وی تاکید کرد: دولت با همه تلاش مسیر رونق اقتصادی را آماده خواهد کرد، تصمیم دولت، در آغاز امسال برای صندوق توسعه ملی و تسهیلات صندوق توسعه این بود که سود تسهیلات از 14 تا حداکثر 16 درصد را تصویب کرد، همچنین با توجه به مصوبه شب گذشته شورای پول و اعتبار می‌توان اعلام کرد که همه زمینه‌ها برای رونق اقتصادی در کشور آماده است.

حجت‌الاسلام روحانی همچنین به تصمیمات دولت برای استان فارس اشاره کرد و گفت: برای استان فارس ‌92 طرح و پروژه توسعه‌ای با 953 میلیارد تومان اعتبار مدنظر قرار داریم که همه این طرح‌ها در سال 94 و 95 تکمیل و به اتمام می‌رسد.

رییس جمهور وارد شیراز شد

رئیس‌جمهور و هیئت دولت در قالب شانزدهمین سفر کاروان تدبیر و امید دقایقی پیش وارد فرودگاه شهید دستغیب شیراز شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در قالب شانزدهمین سفر هیئت دولت از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب وارد این شهر شد و مورد استقبال آیت‌الله ایمانی نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، سید محمد احمدی استاندار فارس و جمعی از مقامات کشوری و استانی قرار گرفت.

در مراسم رسمی استقبال از کاروان تدبیر و امید پس از نواخته‌شدن سرود جمهوری اسلامی ایران، روحانی از یگان حاضر در فرودگاه سان دید.

سفر رئیس‌جمهور به فارس 2روزه است و از صبح امروز تا عصر پنجشنبه ادامه دارد، در این سفر 11وزیر، 6 نفر از معاون و دستیار وِیژه رئیس‌جمهور روحانی را همراهی می‌کنند.

استقبال رسمی از رئیس جمهور در فرودگاه شیراز با حضور مسئولان انجام شد

روحانی: مصوبات سفر دولت به استان فارس تا سال ۹۶ اجرایی می‌شود

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در بدو ورود به استان فارس در فرودگاه شهید دستغیب شیراز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: برای من و هیئت همراه جای بسی افتخار است که در این روز میهمان مردم فرهنگ دوست شیراز هستیم.

رئیس جمهور افزود: استان فارس استان حائز اهمیتی در جنوب کشور بوده و داری استعدادها و قابلیت‌های فراوانی است.

وی خاطرنشان کرد: استان فارس و شهر شیراز مرکز علم، دانش، مرکز ادب و فرهنگ و تمدن و پایگاه بزرگ معنوی برای کشور است که از این رو حرم سوم اهل بیت(ع) نامیده شده است.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به وجود آرامگاه حافظیه و سعدیه در شیراز تصریح کرد: استان فارس با دارابودن تخت‌جمشید و پاسارگاد مرکز تمدن باستانی است.

رئیس جمهور در خاتمه ضمن اشاره به فعالیت عشایر غیور در استان فارس، پیرامون مصوبات و طرح‌های دولت برای توسعه بیش از پیش استان فارس اظهار داشت: در این سفر همه مواردی که برای استان فارس در طول سال‌های 94 و 95 و بخشی از سال 96 مد نظر قرار گرفته، مورد توجه خواهد بود که بخشی از آن‌ها را در سخنرانی در جمع مردم و بخش دیگر را در جلسه شورای اداری مطرح خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: نظرات مردم و مطالبات مردم را می‌شنویم و امیدواریم که این سفر برای همه مردم خیر و برکت همراه داشته باشد.

براساس این گزارش، قرار است تا ساعتی دیگر ر‌ئیس‌جمهور در اجتماع مردم استان فارس در مرقد مطهر احمد بن موسی (شاهچراغ) سخنرانی کند.

دیدار با روحانیون، علماء، سرمایه‌گذاران، برگزیدگان و خانواده شهدا و ایثارگران از جمله برنامه‌های رئیس‌‌جمهور در این سفر است.

حجت‌الاسلام روحانی را در این سفر دو روزه محمد نهاوندیان رئیس‌دفتر رئیس‌‌جمهور، حسین فریدون مشاور ارشد رئیس‌‌جمهور و معاونان رئیس‌‌جمهور در امور زنان و خانواده، حقوقی و امور مجلس و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و جمعی دیگر از اعضای هیئت دولت همراهی می‌کنند.

مسیر استقبال از رئیس جمهور پر از جمعیت استقبال کننده
دقایقی قبل خودروی حامل رئیس جمهور با گذر از خیابان های شیراز به مسیر اصلی استقبال وارد شد.
جمعیت استقبال کننده که از چهار راه شاهزاده قاسم به سمت حرم احمدی و محمدی منتظر آمدن رئیس دولت بودند، دقایقی قبل روحانی را با مشایعت گرم خود به سمت حرم شاهچراغ همراهی می کنند.
استقبال با ساز و نقاره عشایر فارس
حضور اقشار مختلف مردم بویژه عشایر فارس با لباس های محلی در جمع مستقبلین رئیس دولت به چشم می خورد.
عشایر با نواختن ساز و نقاره به استقبال روحانی آمده اند.
روحانی وارد حرم شاهچراغ شد
ساعت 10:50 دقیقه رئیس جمهور روحانی وارد جایگاه سخنرانی در حرم شاهچراغ شد و به ابراز احساسات مردم شیراز پاسخ گفت.
روحانی روحانی مقدم تو نورانی
رئیس جمهور اسلامی ایران در میان شعارهای مردم شیراز در جایگاه سخنرانی مستقر شد. روحانی روحانی مقدم تو نورانی، صلی علی محمد یاور رهبر آمد شعارهایی است که مردم سر دادند.
نماینده ولی فقیه در استان: مردم منتظر صحبت های رئیس جمهورشان هستند
آیت الله اسدالله ایمانی به عنوان نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز ضمن خوش آمدگویی به رئیس جمهور به امضای یک میثاق نامه در حمایت از تولید و صنعت و پیشرفت استان در سال 93 توسط همه مسئولان فارس اشاره کرد.
ایمانی افزود: امیدوارم این سفر هم مانند 15 سفر دیگر دولت به سایر استان ها مایه برکت باشد و موضوعاتی مانند خشکسالی و صنعت مورد توجه ویژه قرار گیرد.
استاندار: به چهره ماندگار تاریخ ایران و پرچمدار اعتدال و تدبیر خوش آمد می گویم
دکتر سید محمد احمدی استاندار فارس در سخنان کوتاهی ورود روحانی به شیراز را خیر مقدم گفت و از رئیس جمهور خواست مردم را با سخنان خود بهره مند کند.

 

رئیس جمهور: حافظ شیرازی خط سیاست داخلی و خارجی ما را ترسیم کرد
دکتر روحانی با تبریک میلاد مسعود امام نهم به مردم شیراز سخنان خود را آغاز کرد.
رئیس جمهور با اشاره به فرهنگ و ادب و دینداری مردم از آثار تاریخی تخت جمشید و پاسارگاد به عنوان مهد تمدن ایران زمین یاد کرد.
روحانی با خواندن این مصرع حافظ شیرازی: «با دوستان مروت با دشمنان مدارا» گفت: خط سیاست داخلی و خارجی ایران همین شعر حافظ است.
شیراز شهید مطهری را دوست دارد
رئیس دولت یازدهم گفت: اگر چند نفر در گوشه های از شیراز کاری انجام دادند آنها شیرازی نبودند. شیراز شهر مهمان نوازی و محبت است. شیراز معلم بزرگ استاد مطهری را دوست دارند. وی افزود: شیراز به شهید بهشتی و شهید دستغیب و بزرگان معنویت عشق می ورزد.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از سانتریفیوژ مهمتر قدرت تیم مذاکره کننده ماست. وی گفت: تیم مذاکره کننده با صدای رسا از حقوق شما مردم دفاع می کند و با قدرت و منطق تمام قطعنامه ها را لغو می کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی