منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۷
شناسه خبر: 227710
گروه :خبر
 

7 پیشنهاد بخش خصوصی در بسته خروج از رکود؛

روحانی برای خروج از رکود رسما ورود کرد

رئیس اتاق ایران که از ابزار شبکه های اجتماعی برای اطلاع رسانی به خوبی بهره می برد، امروز به صورت رسمی کانال اطلاع رسانی شخصی خود را در تلگرام ایجاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، رئیس‌ اتاق بازرگانی ایران در کانال شخصی‌اش در شبکه اجتماعی تلگرام نوشته است: «دولت این هفته به احتمال بسیار زیاد از بسته‌ای رونمایی می‌کند که به طور مشخص برای خروج از رکود تهیه و تدوین شده است.»

وی در نخستین نوشته اش در باره خروج از رکود این گونه نوشت: «خبر خوب این که شخص آقای روحانی به مقوله رکود ورود پیدا کرده اند که این خیلی دلگرم کننده است. ضمن این که هفت پیشنهاد از مجموعه پیشنهادهای اتاق ایران در این طرح دیده شده و ما هم با دلگرمی از طرح جدید حمایت می کنیم.»

محسن جلال پور نوشته است:

«به طور قطع بخش خصوصی، هم در زمینه کاهش تورم خود را ذی نفع می داند و هم در زمینه رشد اقتصادی و خروج از رکود. این تلقی اشتباه و غیر منصفانه است که فکر کنیم بخش خصوصی به سود خود تلاش می کند تا رشد اقتصادی به سود بنگاه ها محقق شود اما تورم به زیان مردم افزایش پیدا کند. اتفاقا توصیه های ما به دولت این است که از دستاورد خود در حوزه تورم دفاع کند اما با سیاست های خلاقانه سعی کند اقتصاد را از رکود فعلی نجات دهد. ما رکود را معضلی می دانیم که بنگاه‌های ما را به شدت تهدید می کند و آنها را در معرض خطر جدی قرار داده است. ما پیشنهادهایی ارائه کرده ایم. از جمله اینکه نظر دولت را به این نکته معطوف کرده ایم که برای خروج از رکود یکی از کارهایی که باید مد نظر قرار گیرد این است که به بازار مصرف هم نگاه جدی تری شود.

ما این را می دانیم که بسیاری از بنگاه های تولیدی اکنون با مشکل نگران کننده موجودی انبار مواجه هستند. خیلی از بنگاه های ما در سال های گذشته مقدار زیادی تولید داشته اند که اکنون در انبارها نگهداری می شود. فکر می کنم دو دلیل باعث به وجود آمدن این وضعیت شده است. نخست این که در سال های گذشته به دلیل شرایط تحریمی، صادرات بنگاه ها محدود شده و محصولاتی که قرار بوده صادر شود، بخشی از بازار خود را ازدست داده است.در کنار آن، قدرت خرید مردم هم کم شده و توا

خرید کالا نداشته و ممکن است همچنان نداشته باشند.در نهایت این که در حال حاضر همه منتظرند تحریم ها برداشته شود و به همین دلیل خرید خود را به تعویق انداخته اند.

انصافا باید ازهمه همکاران خوبم در اتاق به دلیل تلاش دلسوزانه و بی منت دربررسی راهکارهای خروج از رکود تشکر و قدردانی کنم. به نظرم هیچ «خسته نباشید» و «خداقوت»ی تاثیرگذارتر از این نیست که راهکارهای ارائه شده، مورد نظر تصمیم گیران قرارگرفته و در بسته خروج از رکود لحاظ شده است.

همان گونه که در زمان ارائه این راهکارها هم به کرات گفته شده، بحث خروج از رکود، بحثی ملی است و انتظار جدی می رود که همه مدیران دولتی و آحاد اقتصادی برای گذر از این پیچ خطرناک همه توان خود را به کار گیرند.

روشنگری و اطلاع رسانی دقیق از وضعیت اقتصادی کشورنزد مسئولان و به تبع آن تبیین شرایط برای همه مردم نه تنهابه این امر دامن نمی زند بلکه باعث می شود که با همراهی وهمدلی و سعه صدر بتوانیم هرچه منطقی تر از این دوران عبور کنیم.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند