منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۶
شناسه خبر: 181974
گروه :خبر
 

"کابینه‌احتیاج‌به‌ترمیم‌ندارد"

روحانی:فکت‌شیت‌‌ما‌قبل‌از‌آمریکا‌‌منتشر‌شد

رییس‌جمهور در نشستی با خبرنگاران در شیراز گفت: فکت‌شیت ما قبل از آمریکا منتشر شد. یک ساعت قبل از انتشار بیانیه لوزان، خبرگزاری‌های ایران فکت شیت را منتشر کردند و خارجی ها نیز آن را بازانتشار دادند. ما نظراتمان را به صراحت گفته ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی گفت: دولت مصمم به توسعه بیش از پیش استان فارس است و در جریان این سفر برای اجرای ۹۲ طرح بزرگ در استان فارس، ۹۵۳ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده که تمامی این طرح‌ها نیز طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ تکمیل می‌شوند.
رییس جمهور به طرح‌های گسترده دولت در استان فارس اشاره کرد و افزود: استان فارس در زمینه آب و محیط زیست با مشکلات زیادی مواجه است و تامین آب مورد نیاز استان به سرمایه زیادی نیاز دارد و البته در جریان این سفر تصمیمات خوبی برای تکمیل برخی سدها اتخاذ شد.

روحانی در عین حال مجددا اشاره کرد برای اینکه پریشان و بختگان از این وضعیت خارج شوند، باید کارهای زیادی انجام گیرد و همه باید برای احیای این تالاب ها و دریاچه ها به میدان بیایند.

رییس جمهور به اهمیت بهره برداری از معادن در مسیر توسعه استان اشاره کرد و گفت: قرار شد با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان محیط زیست، راه‌های بهره برداری از معادن وسیع منطقه بهرام گور بررسی شود به گونه ای که به محیط زیست نیز لطمه ای نخورد.

روحانی از اجرای طرح های مجتمع آلومینیوم ، پتروشیمی فارس ، نیروگاه سیکل ترکیبی و حل و فصل مشکلات زیست محیطی فاز دوم پالایشگاه شیراز در کنار اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه در گردش صنعت و تشویق بانک‌ها به تامین اعتبار پروژه ها، به عنوان بخش‌هایی از طرح های گسترده برای تقویت بخش صنعت استان نام برد.

رییس جمهور همچنین در پاسخ به پرسشی درباره فکت شیت مذاکرات گفت: فکت شیت ما قبل از آمریکا منتشر شد. یک ساعت قبل از انتشار بیانیه لوزان، خبرگزاری‌های ایران فکت شیت را منتشر کردند و خارجی ها نیز آن را بازانتشار دادند. ما نظراتمان را به صراحت گفته ایم.

رییس جمهور همچنین در جواب پرسشی به بازدید خود از تخت جمشید اشاره کرد و گفت: تخت جمشید به خوبی نشان می دهد که ملت ایران ملتی پیشرو در علم و فناوری بوده و پیام تخت جمشید به جهانیان این است که ملت ایران هر قدمی که بخواهد در هر عرصه ای بردارد، می تواند.

رییس جمهور در پاسخ سوالی درباره راه‌های رفع مشکلات برخی کارخانه هایی که در استان با مشکل مواجه اند، گفت: مشکل کارخانه هایی که با سرمایه در گردش مواجه اند حل خواهد شد و از استاندار هم می خواهم مسایل کارخانه های استان را بررسی و گزارش دهد.

روحانی همچنین در خصوص سوالی درباره تلاش‌های وزیر خارجه در عرصه مذاکرات و ترمیم کابینه گفت: کابینه، وزیران فعال زیادی دارد که در حال تلاش هستند، اما در عین حال اگر کابینه زمانی نیاز به ترمیم داشته باشد انجام می دهیم که البته اکنون تصمیمی دراین باره نداریم.

رییس جمهوری با برشمردن اقدامات گسترده دولت گفت: مردم با هشیاری، دقت و چشمان تیزبین مذاکرات را دنبال می کنند و البته همه وزرا در بخش‌های مختلف بهداشت، کشاورزی، صنعت، مخابرات، انرژی و بازرگانی در حال خدمت رسانی و تلاش هستند.

روحانی افزود: همانطور که دانشمندان هسته‌ای و دیگر دانشمندان ایرانی در حال افتخارآفرینی برای کشور هستند، دیپلمات‌ها هم به همان اندازه افتخار آفریده‌اند.
رییس جمهور با اشاره به افزایش تولید محصولات کشاورزی در ایران گفت: هیچ زمانی بعد از انقلاب به اندازه امروز، انبارهای کالاهای اساسی ما به این میزان پر نبوده ست و این درحالی است که وقتی دولت را تحویل گرفتم در برخی از استانها، انبارها فقط برای سه روز موجودی گندم داشتند.

روحانی در همین ارتباط به طرح‌های گسترده دولت در بخش استحصال و صرفه جویی آب در کشور اشاره کرد و گفت دولت در این عرصه، طی فعالیت چهار ساله خود ۱۰ میلیارد دلار هزینه می کند.

رییس جمهور همچنین در پاسخ به سوالی به موضوع اهمیت استفاده از کالاهای ساخت داخل برای تقویت روند توسعه کشور اشاره کرد و اظهارداشت: باید همه ما به سمت استفاده از کالاهای ساخت داخل گام برداریم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است