منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۹
شناسه خبر: 322862
گروه :خبر
13930810000857_PhotoA

رئیس سازمان توسعه و تجارت گفت: برای توسعه روابط اقتصادی میان ایران و چین باید روابط کارگزاری و بانکی برقرار شود که هنوز این اتفاق نیفتاده و ما هنوز نمی‌توانیم در بانک‌های چینی خطوط اعتباری LC باز کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ولی‌الله افخمی راد پیش از ظهر امروز در همایش تجاری فعالان اقتصادی ایران و چین که با حضور بیش از 150 نفر از بازرگانان چینی به‌عنوان بزرگ‌ترین هیأت تجاری در ایران برگزار شد، اظهار داشت: ایران بزرگ‌ترین منبع انرژی، گاز و نیروی انسانی است و در عین حال از ثبات خوبی در منطقه برخوردار است که طرف چینی می‌تواند با سرمایه‌گذاری مشترک در ایران زمینه را برای صادرات محصولات تولیدی به کشور ثالث فراهم کند.

وی به این نکته اشاره کرد که سرمایه‌گذاری مشترک می‌تواند هم در عرصه تولید کالا و هم در عرصه خدمات بین ایران و چین صورت گیرد؛ چراکه ایران شرکت‌های قدرتمندی با دانش روز دارد که می‌توانند با طرف چینی همکاری‌های خوبی را انجام دهند.

افخمی راد استفاده از ظرفیت جاده ابریشم را برای ترانزیت کالا بسیار مناسب دانست و افزود: در عین حال باید کیفیت محصولات چینی که وارد ایران می‌شوند، ارتقا یابد.

رئیس سازمان توسعه و تجارت به اهمیت برقراری روابط کارگزاری و بانکی بین ایران و چین اشاره کرد و گفت:‌ این روابط هنوز برقرار نشده و ما برای توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور نیازمند این موضوع هستیم.

معاون نعمت‌زاده همچنین به این نکته هم اشاره کرد که هنوز نمی‌توانیم در بانک‌های چینی LC باز کنیم.

وی به کاهش حجم تجارت کشورمان در سال 2015 اشاره‌ای کرد و دلیل آن را افت قیمت نفت دانست و افزود: حجم تجارت ما در سال 2014 رکورددار بوده، اما در سال 2015 این حجم 34 درصد کاهش یافته است.

افخمی راد در پایان به بازرگانان و فعالان اقتصادی چین پیشنهاد داده به غیر از تهران استان‌های دیگر کشور را برای بازدید از ظرفیت‌های اقتصادی و مبادلات تجاری مدنظر قرار دهند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی