منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۳۶
شناسه خبر: 273668
گروه :خبر
1%20(4)

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پیامی به مناسبت آغاز به کار دومین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه معدن، سیمان، متالوزی و صنایع وابسته روابط اقتصادی و تجارت بین المللی را از زمینه های رشد و توسعه هر کشوری دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس در این پیام آمده است: توجه به معادن،صنایع، زیرساخت ها و همچنین روابط اقتصادی و تجارت بین المللی یکی از محورهای رشد و توسعه هر کشوری است که به واسطه رونق مبادلات تجاری تحقق می‌یابد.کاهش هزینه‌های حمل و نقل، توسعه شبکه‌های ارتباطی، امنیت سرمایه گذاری و تامین منابع مالی و تسهیلات بانکی جهت حمایت از فعالان اقتصادی از جمله عواملی است که برمیزان رشد اقتصادی تثبیت جایگاه هر کشور در شبکه تجارت جهانی تاثیرگذار است.
ایران دومین کشور پر جمعیت خاورمیانه با 80 میلیون نفر جمعیت، 9 درصد ذخایرنفتی و 18 درصد ذخایرگازی جهان و منابع معدنی فراوان است. کشوری که به واسطه امکانات و زیرساخت‌های حمل و نقل، ارتباطات مواصلاتی و ترانزیتی مناسب، برخورداری از توان فنی و مهندسی سرآمد و ظرفیت و پتانسیل صنعتی و معدنی برتر نسبت به کشورهای منطقه، ضمن دسترسی به بازار 25 کشور پیرامونی، همواره مقصد ایده الی برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی بوده است.
البته توسعه مبادلات تجاری درکنار افزایش ظرفیت‌های بازرگانی، نیازمند تنوع بخشی صادرات و بالا بردن کارایی خدمات بانکی و افزایش حجم بازارهای سرمایه است. ضمن اینکه می بایست با اهتمام بیشتر در زمینه اطلاع رسانی سازمان یافته امکان آشنایی بیشتر بازارهای بین المللی را با توانمندی‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه گذاری و تجاری ایران و محصولات صادراتی و کالاهای تولیدی داخلی فراهم کرد.
بر این اساس برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه معدن، سیمان، متالورژی و صنایع وابسته که در راستای تحقق این اهداف برنامه ریزی شده است،می تواند آینده خوبی را برای زیرساخت های اقتصادی و صنعتی کشور فراهم کند.
سازمان منطقه آزاد کیش ضمن خوش‌آمدگویی و آرزوی موفقیت برای تمامی مقامات، دست‌اندرکاران و شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه که با حضور خود موجب پُر باری این رویداد با شکوه شده‌اند، امیدوار است این نمایشگاه و دستاوردهای نشست‌های تخصصی جانبی آن، تحرک و پویایی هر چه بیشتر اقتصاد ایران در راستای دستیابی به اهداف برنامه های توسعه اقتصادی کشور را به همراه آورد.

انتهای خبر/پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است