منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۱
شناسه خبر: 199308
گروه :خبر
13910110000103_PhotoA

سیدمحمدباقر المهری رهبر شیعیان کویت و نماینده آیت‌الله سیستانی، آیت‌الله مکارم شیرازی و دیگر مراجع تقلید شیعه در این کشور درگذشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سیدمحمدباقر المهری رهبر شیعیان کویت و نماینده آیت‌الله سیستانی، آیت‌الله مکارم شیرازی و دیگر مراجع تقلید شیعه در این کشور در سن 76 سالگی درگذشت.

بنابر این گزارش، این عالم شیعی متولد 1948 بود و دروس حوزوی را در نجف و در پای درس سیدمحمدباقر صدر آموخت و پای درس بزرگانی چون آیات عظام لنکرانی، بادکوبه‌ای، خوئی، راستی کاشانی و … حاضر شد.

وی در عرصه سیاسی فعالیت گسترده‌ای داشت و از مخالفان جدی صدا حسین بود و مدتی نیز در زندان کویت شکنجه شد اما در سال‌های اخیر در عرصه سیاسی کویت از یکپارچگی تشیع در کویت حمایت می‌کرد و سخنان او نقش موثری در انتخاب یا عدم انتخاب نمایندگان مجلس الامه کویت داشت.

المهری همچنین رئیس کمیته روابط اسلامی ـ مسیحی، دبیرکل تجمع علمای مسلمان شیعه کویت بود و کتاب «فلسفه حج و اسرار آن» را به رشته تحریر درآورد.

آخرین حضور وی به عنوان چهره‌ای قیادی، روحانی و سیاسی پس از حادثه اخیر در مسجد امام صادق(ع) کویت بود که علیه جریان‌های تکفیری بیانیه‌ای صادرکرده و خواستار مجازات عاملان و حامیان مالی این جنایت توسط دولت کویت شده بود.

منابع کویتی علت ارتحال این عالم شیعی را اعلام نکرده‌اند و گفته می‌شود پیکر وی پس از تشییع در کویت به نجف اشرف منتقل خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی