منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
شناسه خبر: 310382
گروه :خبر
727088

سردبیر نشریه زورست آلمان گفت: اولین کسی که به درستی پیش بینی کرد داعش روزی بلای جان کشورهای غربی و حامیان خود خواهد شد، رهبر انقلاب ایران بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، مانوئلا وکسن ریتر، فعال سیاسی و سردبیر نشریه زورست آلمان در گفتگوی اختصاصی با این پایگاه، به معضل سازماندهی مهاجران سوری برای اتحادیه اروپا اشاره کرد و اظهارداشت: تعداد زیادی از نیروهای نظامی اتحادیه اروپا از کشورهای مختلف در مرزهای ترکیه با سوریه و خط ساحلی یونان مستقر شده اند تا از ورود کنترل نشده پناهجویان سوری به مرزهای اتحادیه اروپا جلوگیری کنند.

 

وی افزود: از زمانی که مقامات اتحادیه اروپا با مساعدت های سیاسی و مالی از داعش و مخالفین اسد حمایت می کردند، زمان زیادی نمی گذرد و به نظر من، آن ها باید در همان زمان فکر چنین روزی را می کردند که سیل آوارگان جنگی سوریه به کشورهایشان سرازیر خواهد شد. انفجارهای تروریستی اخیر اروپا و وضعیت آشفته مناطق مرزی به خوبی مؤید این نکته است که این روزها مردم اروپا تقاص سوء تدبیر مقامات خود را پس می دهند.

 

این فعال سیاسی آلمانی درپاسخ به ادعای برخی از مقامات آمریکایی در خصوص تنش زا بودن اقدامات جمهوری اسلامی در منطقه، خاطرنشان کرد: هنگامی که داعش و مخالفین نظام مردمی سوریه در اوج قدرت خود بودند و کشورهای غربی بیشترین حمایت ها را ـ اعمّ از مجامع بین المللی و عرصه میدانی ـ داشتند، تنها کسی که پیش بینی چنین روزی را می کرد، رهبر ایران بود.

 

وی ادامه داد: حمایت های تسلیحاتی، اطلاعاتی، مالی و سیاسی آمریکا و متحدان عرب آمریکا در منطقه بود که داعش را به عنوان یک تهدید بین المللی نه فقط برای نظام سوریه بلکه برای جامعه جهانی مطرح کرد. در حقیقت، افرادی که بانیان حوادث تروریستی پاریس، بروکسل و استانبول بودند، همان افرادی بودند که توسط سازمان سیا آموزش دیده، از امکانات درمانی رژیم صهیونیستی استفاده کرده و با تسلیحات آمریکایی تجهیز شده بودند. از این رو، بیش از هر کشور دیگری، خودِ آمریکایی ها در خاورمیانه تنش زایی کرده اند.

 

سردبیر نشریه آلمانی زورست تصریح کرد: اولین کسی که به درستی پیش بینی کرد داعش روزی بلای جان کشورهای غربی و حامیان خود خواهد شد، رهبر انقلاب ایران بود. مدتهاست هنگام نوشتن سرمقاله ها و یا ارائه تحلیل به رسانه ها، نظر رهبر ایران را قبل از هرچیز مورد بررسی و مطالعه قرار می دهیم و از گفته های ایشان الهام می گیریم.

 

وی در اظهارنظری جالب درخصوص عملکرد سپاه قدس در سوریه گفت: انقلاب اسلامی ایران همواره از بحران آفرینی های آمریکا در منطقه برای صدور الگوی خود بهره برده است و این امر را به وضوح در جریان تشکیل داعش و گروه های مخالف و تندروی محلی در سوریه و عراق می بینیم؛ تا جایی که امروزه به جای تجزیه عراق و سقوط سوریه، انقلاب اسلامی ایران خود را در این کشورها مشابه سازی کرده است.

 

مانوئلا وکسنریتر در انتها تاکید کرد: رفتار نیروهای مستشاری ایران در سوریه و عراق نتایج مفید زیادی داشته است و حاصل آن را در تضعیف تروریست ها و اتحاد هرچه بیشتر ملت های منطقه دیده ایم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است