منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۵
شناسه خبر: 221750
گروه :خبر
13940629000727_PhotoA

رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی خود به مناسبت اولین سالگرد انقلاب 2014 مردم این کشور اعلام کرد که استبداد و فساد دولت یمن باعث شکل‎گیری حرکت انقلابی مردم در 21 سپتامبر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن به مناسبت اولین سالگرد انقلاب 2014 مردم این کشور در تاریخ 21 سپامبر، امشب(یکشنبه) سخنرانی کرد.

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: زور و استبدادی که ملت ما از آن رنج می برد، باعث شکل گیری انقلاب مردمی و تحرکات موفقیت آمیز مردم در روز 21 سپتامبر شد.

وی خاطر نشان کرد: انقلاب یک تحرک مردمی، هوشیارانه، مسئولانه است که شرایط فاجعه بار که مردم یمن با آن روبرو بودند، شکل گرفت. بنابراین این انقلاب نماد مشکلات واقعی همه مردم یمن است.

عبدالملک الحوثی در مورد سلطه غرب و عربستان بر یمن گفت: پیش از این تمام برنامه‌ها طبق منافع آمریکا و اسرائیل و عربستان انجام می‌شد.

وی افزود: سیاست‌های گذشته دولت یمن حجم نفرت و ناامیدی مردم یمن از خارجی‌ها را افزایش داده بود.

رهبر انصارالله تاکید کرد که فساد تمام منافع کشور را به نفع عده‎ای قلیل در یمن در بر گرفته بود و مردم بیش از پیش فقیرتر می‌شدند.

سید عبدالملک الحوثی تاکید کرد که دولت سابق، کشور را به قهقهرا برد و دشمنان نسبت به یمن طمع داشتند و مردم بی‎گناه نیز مورد هدف بودند.

رهبر انصارالله یمن با تاکید بر اینکه خارجی‌ها برنامه تسلط بر تمام ثروت کشور را به همراه داشتند، گفت: بیگانگان به بهانه مبارزه با القاعده مردم بی دفاع را بمباران می‌کردند.

سید عبدالملک الحوثی در ادامه با ذکر انقلاب ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ گفت: در روز ۲۱ سپتامبر، تمام برنامه‌های دشمنان برای اشغال و هجوم به کشور ناکام ماند و انقلاب کشور را از تباهی واشغال نجات داد.

رهبر انصارالله در ادامه تصریح کرد: ما ملت یمن برای ضمانت وجود، استقلال و کرامت خود دفاع می کنیم و یمنی‌های باشرافت اجازه نقض حاکمیت کشورشان را که به نفع عربستان است، نخواهند داد.

وی با تاکید بر اینکه دولت یمن به دست نشانده قدرت‎های خارجی تبدیل شده بود اعلام کرد که مشکل عدم اتخاذ سیاست و تصمیم گیری صحیح میان دلتمردان یمن مشکلی نبود که بتوان درباره آن سکوت کرد.

سید الحوثی افزود: ساختار دولت در یمن در خدمت منافع کشور نبود، بلکه در خدمت آمریکا و اسرائیل و عربستان سعودی بود.

رهبر انصارالله یمن گفت: نیروهای خارجی سعی داشتند تا علیه نتیجه گفت‌و‌گوهای یمنی کودتا کنند و هدف آن‌ها از تجاوز به یمن اشغال کشور است.

وی تأ‌کید کرد: ما به عنوان مردم یمن برای تضمین آزادی، کرامت و حقوق خود به پا خاستیم و انقلاب ما هیچ گونه رابطه‌ مشروع ما با همسایگان البته به استثنای رژیم صهیونیستی تهدید نمی‌کند.

وی افزود: اگر مقاومت یمنی‌ها نبود، یقینا متجاوزان از روز اول کشور را تحت اشغال خود در می آوردند. این مقاومت باید ادامه داشته باشد و ما مطمئن هستیم که پیروزی محقق خواهد شد.

رهبر انصارالله یمن افزود: چاره‌ای جز ادامه دادن به انقلاب مردمی نداریم؛ انقلابی که در برابر اشغالگران و متجاوزان ایستاده است.

عبدالملک الحوثی با اشاره به حقوق بشر آمریکایی گفت: حقوق بشری که آمریکا از آن سخن می‌گوید، به هنگام کشته شدن روزنامه کودکان یمن کجاست؟

وی تأکید کرد: در موضوع سود و زیان، مطمئنا ما در مقابله با جنایتکارانی که مردم ما را می‌کشند، سود کرده‌ایم.

عبدالملک الحوثی ادامه داد: ائتلاف متجاوز سعودی هر روز مردم عادی یمن را به قتل  می‌رسانند، اما نیروهای یمنی صرفا نظامیان سعودی را هدف قرار می دهند.

در حال تکمیل است…

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود