منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۸
شناسه خبر: 340998
گروه :خبر
IMG_7683

امام نماز جمعه موقت رودان 3 مسئله اسلام، رهبری و مردم را از اصول مهم نظام جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: دشمن در این سه اصل توطئه های عظیمی انجام داده است، و تلاش دشمن بر این بود که کاستی های نظام اسلامی را بزرگنمایی کند و نظام اسلامی را ناکار آمد جلوه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به مسئله بخل ورزی که در سوره تغابن آیه 16 از قرآن کریم مطرح شده، اظهار کرد: یکی از مصادیق تقوا انفاق در راه خداست و این کار اختصاص به ماه رمضان ندارد بلکه همیشه باید انفاق داشته باشیم، شح و بخل را قرآن مذمت می کند.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به روز مقابله حضرت علی (ع) با عمر بن عبدود و نامگذاری روز و هفته پهلوانی در کشور تصریح کرد: اسلام هدف از توصیه به ورزش را دو چیز خیلی مهم می داند، یکی اینکه انسان بتواند بندگی خدا را بکند و دوم اینکه قوی شدن جسم و تقویت بنیه دینی است، اما ورزش امروز، قهرمانی را بر پهلوانی ترجیح داده است در صورتی که باید عکس آن انجام شود و ورزش را باید اخلاقی کنیم و قهرمانی را مقدم بدانیم.

 

مهدوی در ادامه با اشاره به روز کارآفرینی و فنی و حرفه ای گفت: فنی و حرفه ای و آموزش مهارتی باید بتواند بستر ساز اشتغال و اقتصاد مقاومتی که مدنظر مقام معظم رهبری است باشد و سعی کنند نیازهای جامعه را با آموزش مهارتهای زندگی تطبیق دهند و مربیانی برای آموزش مهارتهای نیاز جامعه بکار گیرند و استخدام کنند.

 

وی با اشاره به سالروز فرار بنی صدر و مسعود رجبی از کشور در سال 1360، افزود: جمهوری اسلامی از بدو شکل گیری تا الآن، با خطرات بزرگی مواجه شده است، نظام اسلامی واکنش و حرکتش براساس منطق اسلام بوده است و امام (ره) این راه را جلوی ما گذاشته است.

 

امام جمعه موقت رودان اظهار کرد: جمهوری اسلامی توانسته تحولات عظیمی را در منطقه و جهان رقم بزند و همه معادلات دشمن را به چالش بکشاند، در این میان دشمن و استکبار هم توطئه هایی برای این انقلاب پیاده کردند.

 

مهدوی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران توانست ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را درهم بزند و دشمنان اسلام مثل آمریکا را، منفورترین کشور جهان را به ملت ها نشان دهد و اگر تا دیروز به تنهایی می گفت مرگ بر آمریکا، امروز تمام ملت های آزادی شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند.

 

وی 3 مسئله اسلام، رهبری و مردم را از اصول مهم نظام اسلامی دانست و افزود: دشمن در این سه اصل توطئه های عظیمی انجام داده است، و تلاش دشمن بر این بود که کاستی های نظام اسلامی را بزرگنمایی کند و نظام اسلامی را ناکار آمد جلوه دهد و همچنین دستاوردهای منطقه ای و فرامنطقه ای انقلاب اسلامی را بی ارزش نشان دهد و از سوی دیگر اسلام هراسی را در منطقه بوجود بیاورد و اهمیت اسلام را در بین مردم زیر سئوال ببرد.

 

امام جمعه موقت رودان از دیگر اهداف دشمن را سیاه نمایی وضعیت موجود ایران عنوان کرد و ادامه داد: آنها می خواهند سطح توقع مردم را در برابر نظام بالا ببرند و مردم را از نظام دلسرد کنند، مشکلات امروز جمهوری اسلامی ایران را به معلول اسلام و اسلامیت نظام ربط می دهد و تحلیلهای غلطی را از حوادث را به خورد افراد می دهند.

 

مهدوی هدف دیگر دشمن را تقدس زدایی از مسئله ولایت فقیه و رهبری دانست و افزود: دشمن اصل ولایت فقیه را زیر سئوال می برد ، آنها می گویند ارتباط رهبری با مردم همطراز با سایر مسئولین است، درصورتیکه مردم، رهبری را مراد خود می دانند.

 

وی با بیان اینکه مسئولان باید در خدمت مردم باشند خاطرنشان کرد: اگر مردم نباشند شمای مسئول هم باید میزت را کنار بگذاری و همه این مسئولیتها به برکت مردم است و اگر دشمن با تمام قوا فساد را ترویج می کند، ما وظیفه داریم سنگر وحدت را حفظ کنیم و بصیرت داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است