منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۷
شناسه خبر: 316885
گروه :خبر
hormoz

علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران از تعطیلی ارکستر سمفونیک تهران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  بعداز ظهر امروز شنبه 18 اردیبهشت 1395 سومین جلسه شورای اجرایی ارکسترها برگزار شد و مهمترین اتفاق این جلسه ترک این بود که علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران و فرهاد فخرالدینی مدیر هنری ارکستر ملی ایران به نشانه اعتراض این جلسه را ترک کردند.

در همین باره علی رهبری گفت: ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی با دو مدیر هنری تنها مشکلی که نداشتند مشکلات هنری بود. مشکل ما در یک سال گذشته فقط اداری بود. ما در یک سال گذشته با بنیاد رودکی مشکلات اداری داشتیم.

وی ادامه داد: وقتی بنیاد رودکی (حمیدرضا) نوربخش را در شورایی می‌گذارد که نه به ارکستر سمفونیک و نه به ارکستر ملی هیچ ربطی ندارد این باعث آبروریزی و باعث خجالت فرهنگ یک مملکت است. من و آقای فخرالدینی جلسه را ترک کردیم چرا که نتوانستیم تحمل کنیم که بعد از سه جلسه آقایان بیایند و بحث کنند که مدیر هنری باشد یا نباشد؟

مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران تاکید کرد:‌ در حال حاضر 3 ماه است که نوازندگان ارکستر حقوق نگرفته اند. تا این لحظه هیچ قدمی برای حل این مسئله برداشته نشده و امروز نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران به من گفتند که اگر قرارداها امروز نوشته نشود از فردا سرِ تمرینِ ارکستر نمی‌آیند.

رهبری تاکید کرد:‌ از قول من بنویسید که ارکستر تعطیل شد. در حال حاضر به این فکر می‌کنیم که کِی از ایران بروم. آبرویم جلوی بچه‌های ارکستر و مردم رفته است. اعضای شورا آمده‌ان که فقط آبروی ما را ببرند.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته برنامه‌های هنری هیچ مشکل نداشته است. الان که نتوانسته‌اند مشکلات اداری را حل کنند نشته‌اند و فکر کرده‌اند که چگونه ما را ناراحت کنند. بعد آمده‌اند و در جلسه این بحث را می‌کنند که ارکسترها به مدیر هنری نیاز دارند یا خیر؟

رهبری که ناامیدی در صدایش موج می‌زد، تاکید کرد:‌ مشکل این آقایان من و آقای فخرالدینی هستیم. ما حق بچه‌ها را می‌خواهیم.

رهبری در پایان صحبت‌هایش درباره قرارداد خودش نکته‌ی جالبی را بیان کرد و گفت: بنیاد رودکی قراردادی به من داده تا امضا کنم. جالب است به شما بگویم که یکی از بندهای این قرارداد این است که اجازه‌ی مصاحبه با هیچ تلویزیون، روزنامه و خبرگزاری را ندارم. من این قرارداد را امضا نکرده‌ام و امضا نخواهم کرد. این درست همان بلایی است که می‌خواستند سر یکی از بازیکنان فوتبال بیاورند.

امروز سومین جلسه شورای اجرایی ارکسترها با حضور گنجه‌ای، نوربخش، شهبازیان، شریفیان و سریر به همراه جمالی مدیرعامل بنیاد رودکی با حضور رهبران دو ارکستر سمفونیک تهران و ملی، آقایان علی رهبری و فرهاد فخر الدینی تشکیل شد. شنیده‌ها حاکی است که مخالفت آقایان نوربخش و جمالی برای حل مساله قراردادهای به تاخیر افتاده نوازندگان، منجر به عدم رسیدگی به  آنها شد و به این ترتیب وضعیت نامشخص قرارداد نوازندگان هر دو ارکستر همچنان ادامه دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر