منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶
شناسه خبر: 349285
گروه :خبر
لارو

مدیرکل دفتر بازسازی ذخایر آبزیان سازمان شیلات ایران از رها سازی 36 میلیون قطعه لارو میگو در دریای خلیج فارس خبردادو گفت: از ابتدای سال تا کنون 285 ملیون قطعه انواع آبزیان در دریا رهاسازی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ناصر کرمی راد مدیر کل دفتر بازسازی ذخایر آبزیان سازمان شیلات ایران در عملیات رهاسازی لارو میگو در تیاب شمالی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب،هدف از رهاسازی آبزیان در دریا را حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان در دریا عنوان کرد و گفت: تا پایان سال 350 میلیون قطعه انواع آبزیان در دریا رهاسازی می شود.

وی  پشتیبانی از جامعه صیادی کشور از دیگر اهداف بازسازی ذخایر آبزیان برشمرد و اظهار داشت: ماهیان خاویاری ، ماهیان استخوانی ، ماهی سفید ، کپور ماهی ، اردک ماهی ، ماهیان بومی و میگو از جمله آبزیانی است که تا کنون در دریای خزر و دریای خلیج فارس و دریای عمان رهاسازی شده است.

مدیرکل دفتر بازسازی ذخایر آبزیان سازمان شیلات ایران خاطر نشان کرد: هرمزگان رتبه نخست در بین استانهای جنوبی کشور از نظر رهاسازی لارو میگو را در کارنامه خود دارد و گفت : مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان خلیج فارس در بندر کلاهی شهرستان میناب نخستین مرکز در جنوب کشور است که در زمینه تولید لارو میگو فعال است.
مدیرکل دفتر بازسازی ذخایر آبزیان سازمان شیلات ایران گفت : امسال 36 میلیون قطعه لارو میگو در این مرکز تولید شد که در حال انتقال به دریا برای بازسازی ذخایر است.
کرمی راد افزود : لاروهای میگو پس از رسیدن به وزن سه تا چهارگرم از استخرها برداشت و در دریا رهاسازی می شوند.
به گفته کرمی فصل صید میگو در هرمزگان از اوایل مهر تا نیمه آبان آغاز می شود و صید غیرمجاز و خارج از فصل ذخایر میگوی هرمزگان را تهدید می کند.
هرمزگان با صید سالانه بیش از 200 هزار تن انواع آبزی رتبه نخست صید در کشور را دارد.
انتهای پیام/ز

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است