منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸
شناسه خبر: 233976
گروه :خبر
images

استاد حوزه و دانشگاه پارسیان عنوان کرد:رمز بقای یک انقلاب، پیام های آشکار و جاویدان آن است اگر انقلاب پیام رسان های خوبی داشته باشد در تاریخ جاودان خواهد ماند و حجاب برتر زنان نشان دهنده پیام انقلاب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس، حجت الاسلام والمسلمین گرجی استاد حوزه و دانشگاه، در همایش رهروان حضرت زینب(س) در دانشگاههای پارسیان،با اشاره به مقایسه زن از دیدگاه مختلف، گفت:دین اسلام با توجه به کرامت و شرافت زن از آن بعنوان رک رکین جامعه یاد کرده است و دیدگاه جامعه به زنان نباید همراه با تعصب باشد بلکه با دیدگاهی آزاد اندیش و درکنار دیدگاه قرآن واسلام باید قرار گیرد.

 

استاد حوزه و دانشگاه، اظهار کرد:  متاسفانه برخی از فرقه ها و مذاهب از زن بعنوان موجودی نام می برند که از مرد پست تر خلق شده است اما دیدگاه  قرآن و اسلام  در مقابل این دیدگاه قرار دارد و بیان می کنند که زنان را از جنس و سرشت مردان  و همه را  از نفس واحد خلق کردیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین گرجی،تصریح کرد: افلاطون مزایای خود را آزاده و مرد بودن می دانست از این بابت شکر گزار بودند که برده و زن نبودند.

 

وی، افزود: دیدگاه غرب نسبت به زنان که متاثر از ادبیات و فیلم های ساخته شده در سینمای آنهاست زن را عنصر گناه می دانند ودر اقتصاد غرب از زیبایی و کیفیت زن برای فروش کالای خودشان استفاده می کنند و متاسفانه در کشور ما هم در حال حاضر از زنان بعنوان ابزاری برای تبلیغات استفاده می کنند.

 

این مدرس دانشگاهی با اشاره به داستان حضرا آدم و حوا، بیان کرد: شیطان حوا را وسوسه و حوا آدم را وسوسه کرد که باعث رانده شدن آن دو از بهشت شد اما خداوند در قرآن می فرماید: به ادم و حوا امر کردیم در بهشت سکنی گزینند واز میوه ممنوع تناول نکننددر این داستان شیطان مقصر می باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین گرجی، نگاه منفی غرب به زن، گفت: غرب نگاه تحقیر آمیز خود اینگونه بیان می کند که زن توانایی طی کردن درجات معنویی و روحانی ندارد و زنان به بهشت نمی روند اما قرآن پاداش اخروی را برای کسانی در نظر می گیرد که ایمان و عمل صالح داشته باشد که نمونه بارز آن مادر حضرت عیسی(ع) و مادر حضرت موسی (ع) و همسر فرعون می باشد.

 

 

وی، اظهار کرد: «شهید مطهری معتقد است جامعه غربی قبل از انقلاب صنعتی انسان بودن را از زن گرفت و بعد از انقلاب صنعتی زن بودن را از او گرفت» لذا خواند این کتاب را برای همه بانوان درجامعه توصیه کردند.

 

 

این مدرس دانشگاهی با اشاره به اینکه در زمان جاهلیت برای زنان ارزش قائل نبودند، افزود: خداوند حضزت زهرا(س) را کوثر قرار داد که اوج عاطفه و انسانیت پدر برای دختر می باشد ابراز کردند که مورد اعتراض قرار می گیرد و پس از آن از دامان حضرت زهرا(س) دختری به دنیا می آید که باعث تحول شگفت انگیزی در جامعه می شود و ایشان کسی نیست جز حضرت زینب(س).

 

حجت الاسلام والمسلمین گرجی، پیام حضرت زهرا(س) برای بانوان جامعه را اینگونه بیان کرد: زن می تواند درجامعه فعالیت اجتماعی داشته باشد بدون اینکه عفت او مورد تعرض قرار گیرد.

 

 

وی، با بیان اینکه انقلاب اهداف مشخصی دارد،تصریح کرد: عنصر خون و عنصر ابلاغ پیام از پیامد های انقلاب هاست، رمز بقای یک انقلاب، پیام های آشکار و جاویدان است اگر انقلاب پیام رسان های خوبی داشته باشد در تاریخ جاودان خواهد ماند.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین گرجی،افزود: عنصر خون واقعه عاشورا امام حسین(ع) و اصحاب با وفایش و عنصر  ابلاغ پیام عاشورا امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) می باشند.

 

 

استاد حوزه و دانشگاه، خاطرنشان کرد: رسالت زن مسلمان ایرانی این است که همانند حضرت زینب(س) پیام آور انقلاب باشد چادر مقدس حجاب برتری که بر سر زنان است این نشان دهنده پیام انقلاب است ..خواهران چادر شما مبارزه شماست و در خط مقدم با تاثیر پذیری از حضرت زینب(س) مبارزه می کنید.

 

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است