منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۶
شناسه خبر: 205572
گروه :خبر
IMG_8801

به مناسبت سالروز اهدای خون مسابقات دو میدانی در گروه های سنی نوجوانان وجوانان درقالب طرح اوقات فراغت هنرمندان بندرلنگه برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، به نقل از  مروارید نیوز ، میرکمانداری مجری این طرح در تشریخ این خبر گفت : این مسابقه باهدف غنی سازی اوقات فراغت وتفریحات سالم وپرداختن به ورزش وبا شعار اهدای خون اهدا زندگی درروزجمعه 9دی در دوگروه سنی نوجوانان وجوانان برگزار می شود.

 

وی افزود: تامین خون سالم و کافی برای بیماران و نیازمندان به خون، تنها از طریق اهدا کنندگان داوطلب خون حاصل می گردد. در این امر توجه ویژه باید معطوف جوانان شود و راهبردهای انتقال خون هر کشور بایستی بر اساس تشویق جوانان به اهدا خون پی ریزی گردد، زیرا جوانان به عنوان ذخیره پایدار خون برای آینده محسوب می شوند.

میرکمانداری افزود : برخورد حرفه ای و رفتار مناسب و با مهربانی کارشناسان مراکز خون گیری با اهدا کنندگان خون، به ویژه اهدا کنندگان جوان سبب می گردد که فرآیند اهدا خون تبدیل به خاطره ای خوشایند برای آن ها شده و در مراجعه مجدد و مستمر به سازمان های انتقال خون سهم بسزایی داشته باشد.

وی اظهار داشت : تبلیغ و اطلاع رسانی در زمینه اهدا خون نباید تنها از طریق سازمان انتقال خون انجام شود ، بلکه سایر دستگاهها ی خصوصی ودولتی نیز باید خود را دراین زمینه مسول بدانند وبا مشارکت همگانی احاد مردم را به این امر تشویق نمایند مهمترین هدف برگزاری چنین روزهایی، که در هر کشوری متفاوت است، توسط دولت ها، سازمان بهداشت جهانی ، سازمان های عام المنفعه ، سازمان های مردم نهاد و تمام کسانی در آن مشارکت دارند “امکان دسترسی تمام نیازمندان و بیماران به خون سالم است ” و توجه داشته باشید که تک تک افراد در رسیدن به این هدف نقش اصلی دارند.پس ماهم با اجرای برنامه های فرهنگی وورزشی نیز تا حدودی به پیشبرد این اهداف کمک میکنیم.

این مسابقه ساعت 18 روزجمعه 9مرداداز انتهای بلوار زینبیه آغاز و گلزار شهدای محله رودباری پایان میابد ودر پایان به نفرات برتر جوایزی اهدا میگردد.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است