منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۵
شناسه خبر: 255306
گروه :خبر
13940720000916_PhotoA

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه رفع مشکل پاداش بازنشستگان نیازمند یک‌هزار و 50 میلیارد تومان اعتبار است، گفت: یک‌سوم کلاس‌های درس در کشور استاندارد نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی‌اصغر فانی پیش از ظهر امروز در مراسم اردوی پیشاهنگان یاور مربی پیشتاز ایراد سخن کرد و اظهار داشت: این مشکل با پیگیری‌های متعدد هرچه زودتر حل خواهد شد.

وی افزود: طبق گزارشات رسیده بازنشستگان فرهنگی سنوات قبل نیز از نظر دریافت حقوقی با مشکلات بسیاری مواجه بودند که در این خصوص با پیگیری‌های اخیر در کمیسیون اجتماعی دولت پیش‌بینی شده است که این مشکل در بودجه سال 95 و برنامه ششم توسعه ترمیم پیدا کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مشکل 10 ساله مسکن فرهنگیان افزود: یک‌هزار دستگاه منزل مسکونی که برای فرهنگیان توسط صندوق ذخیره فرهنگیان در سنوات گذشته آغاز شده بود با پیگیری مدیران فعلی برطرف خواهد شد.

فانی بیان کرد: مسائل و مشکلات موجود در آموزش و پرورش مسائلی مزمن و قدیمی است که تلاش دولت روحانی رئیس جمهور کشورمان، کاهش این مشکلات در بازه زمانی معقول و عقلانی است.

وی با اشاره به اهمیت بحث رتبه‌بندی معلمان عنوان کرد: یکی از موضوعات مهم در سند تحول بحث رتبه‌بندی معلمان است که جزء احکام این سند مطرح شده است و لازمه این رتبه‌بندی، ارزیابی حرفه‌ای از مهارت‌های معلمان است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: باید مکانیزمی داشته باشیم تا عملکرد فرهنگیان را ارزیابی کنیم و خوشبختانه امسال در حال برنامه‌ریزی جهت ایجاد مراکز ارزیابی حرفه معلمان هستیم تا با یک ارزیابی مطلوب بتوانیم زمینه‌های اجرایی رتبه‌بندی معلمان را در سال‌های بعدی فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: سند تحول نظام آموزشی، سندی است که از سال 82 آغاز و در سال 91 به تصویب رسید که براساس این سند نقشه راه آماده شده و در برنامه ششم و هفتم توسعه اجرا خواهد شد.

فانی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه اجرای سند تحول نظام آموزش و پرورش کشور از جمله موضوعات مهمی است که همه مشکلات موجود بر سر راه آموزش و پرورش برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به تعدادی از این مشکلات گفت: مسائلی چون بودجه‌های آموزش و پرورش، برنامه‌های درسی و محتوا، پژوهش و ارزشیابی، مدیریت و آموزش و پرورش و غیره تمامی مباحثی هستند که در این سند پیش‌بینی شده است.

فانی در ادامه افزود: رفع مشکل پاداش بازنشستگان نیز نیازمند یک‌هزار و 50 میلیارد تومان اعتبار است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی پیرامون عدم اتمام پروژه استخر در شهرستان فلاورجان پاسخ داد: نیمی از هزینه‌های این استخر از اعتبارات ملی تأمین می‌شود و نیم دیگر آن نیز از اعتبارات استانی تأمین خواهد شد.

* یک‌سوم کلاس‌های درس در کشور استاندارد نیست / فرزندان فرهنگیان در اولویت پذیرش وزارت آموزش و پرورش

وی با اشاره به موضوع اهمیت فضاهای آموزشی گفت: از 520 هزار کلاس درس در کشور یک سوم آن استاندارد نیست و به بیان دیگر 33 درصد فضاهای آموزشی ما استاندارد نیستند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در 10 سال اخیر 66 درصد فضاهای آموزشی غیر استاندارد بودند، این در حالی است که ظرف چند سال گذشته این میزان به 33 درصد کاهش پیدا کرده است که نشان از تلاش نظام جمهوری اسلامی و متولیان فرهنگی است.

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ای که با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تفاهم شده، 33 درصد فضاهای آموزشی غیر استاندارد، استاندارد خواهند شد و فضاهای آموزشی موجود در شهرستان فلاورجان جزء اولویت کاری ما قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه اظهاراتش گفت: جدیدترین خبری که برای فرهنگیان داریم این است که فرزندان این قشر در پذیرش وزارت آموزش و پرورش در اولویت قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: رکن اصلی آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت، معلمان است و بر همین اساس ساماندهی نیروی انسانی و معلمان در اولویت اصلی کاری ما قرار گرفته است.

فانی ادامه داد: اگر نیروی انسانی به خصوص معلمان، بومی باشند بدون شک میزان اثربخشی عملکرد آنها در نظام تعلیم و تربیت دوچندان خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است