منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۷
شناسه خبر: 177923
گروه :خبر

پس از سرگردانی 8 ساعته 107 مسافر پرواز روز گذشته مشهد ـ نوشهر بین زمین و آسمان، امروز هم برای دومین‌بار همان مسافران دچار دردسر جدی شدند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، روز گذشته در پی پرواز هواپیمایی شرکت آسمان از فرودگاه شهید سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد مشهد به مقصد نوشهر، شرایط به‌گونه‌ای رقم خورد که مسافران به‌ مدت حدود هشت ساعت بین زمین و آسمان دچار سرگردانی و رعب و وحشت شدند.

با توجه به اینکه این پرواز با تأخیر یک‌ساعته انجام شده بود و مسافران در فرودگاه نیز دچار سردرگمی شدیدی بودند اما بالاخره پرواز به سمت نوشهر انجام شد؛ هواپیما پس از رسیدن به آسمان نوشهر و زمانی که قصد فرود در فرودگاه نوشهر را داشت، در فاصله حدود 100 متری باند فرودگاه و قبل از به زمین نشستن به یک باره اقدام به اوج گرفتن کرد و به سمت فرودگاه مبدأ در مشهد تغییر مسیر داد.

پس از فرود مجدد هواپیما در فرودگاه مشهد و پس از حدود دو ساعت سرگردانی مسافران، هیچ مسئولی از شرکت هواپیمایی آسمان، پاسخگوی مشکل به‌وجودآمده نبود تا در نهایت بار دیگر هواپیما به سمت گرگان پرواز کرد اما در گرگان نیز به‌دلیل وزش شدید باد امکان فرود هواپیما میسر نبود و باز هم هواپیما به سمت فرودگاه مشهد تغییر مسیر داد.

 با هزینه‌ای که میلیاردی برای نصب دستگاه کمک ناوبری در فرودگاه نوشهر شد و در اسفندماه گذشته به‎طور رسمی مورد بهره‌برداری رسید و به‌دنبال آن زمین‌های مردم در اطراف فرودگاه نوشهر تا مرز ارتفاع صفر تغییر کاربری داده شد اما این هواپیما نتوانست در باند فرودگاه نوشهر به زمین بنشیند.

* دومین پرواز وحشتناک برای مسافران مازندران

امروز هم همان هواپیما که حامل 120 مسافر بود، ساعاتی قبل از فرودگاه مشهد به مقصد نوشهر برای بار دوم به پرواز درآمده بود، باری دیگر دچار دردسر جدی برای نشستن در این فرودگاه شد.

حسن خوئی یکی از مسافران این پرواز، گفت: بلیط خریداری‌شده ما از مشهد به مقصد فرودگاه نوشهر بود، هواپیما با 120 مسافر در فرودگاه دشت‌ناز سازی فرود آمد و همه را پیاده کردند.

وی افزود: در حال حاضر تمامی مسافران پرواز شماره 604 در فرودگاه دشت‌ناز ساری سرگردان هستند و هیچ‌کس نیز پاسخ‌گوی سرگردانی مسافران نیست.

این مسافر درباره علت فرود نیامدن هواپیما در باند فرودگاه نوشهر، بیان کرد: وقتی به آسمان نوشهر رسیدیم، قرار شد تا هواپیما بر روی باند فرودگاه نوشهر به زمین بنشیند اما خلبان هواپیما از فرود آمدن بر روی باند فرودگاه نوشهر خودداری کرد و از طریق بلندگوی کابین خود، دلیل این امر را نامساعد بودن شرایط جوی برای فرود هواپیما اعلام کرد.

خوئی خاطرنشان کرد: پس از انصراف از فرود در فرودگاه نوشهر به‌سمت فرودگاه دشت‎ناز ساری حرکت کردیم و در آنجا با توجه به اینکه شرایط آب‌وهوایی به مراتب بسیار بدتر از شرایط آب‌وهوای نوشهر بود اما هواپیما بدون مشکل بر روی باند فرودگاه به زمین نشست و اکنون تمامی مسافران سرگردان و بلاتکلیف در این فرودگاه به‌سر می‌برند.

وی با انتقاد از این وضعیت پیش‌آمده، تصریح کرد: دستگاه کمک ناوبری فرودگاه نوشهر که برای نصب و راه‌اندازی آن تبلیغات بسیار زیادی کرده بودند، کارآیی لازم برای فراز و فرود هواپیماها را ندارد و این چنین مسافران بین زمین و آسمان دچار رعب و وحشت و در نهایت بر روی زمین نیز دچار سرگردانی می‌شوند.

موشی مشاءزمینی مدیرکل فرودگاه‌های مازندران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در این‌باره گفت: قرار است پرواز مشهد در فرودگاه ساری بنشیند و مسافران را با پروازی دیگر به نوشهر انتقال دهد.

وی دلیل تأخیر به‌وجودآمده در این پرواز را شرایط نامساعد جوی عنوان کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است