منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸
شناسه خبر: 364053
گروه :خبر
download

امام جمعه موقت حاجی آباد گفت: انچه در رعایت تقوای الهی مهم است رعایت اخلاق اسلامی است که زیباترین عملی که انسان با خودش از این جهان می برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم، حجت الاسلام صادقی در خطبه های نماز جمعه این هفته همه نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت و توصیه کرد و افزود: انچه در رعایت تقوای الهی مهم است رعایت اخلاق اسلامی است زیباترین عملی که انسان با خودش از این جهان می برد و یکی از بهترین اعمالی که قدرت جاذبه اش بسیار زیاد است و انسان می تواند با اخلاق اسلامی همه را مجذوب خود کند در اهمیت دوم همان بس که اگر اخلاق اسلامی را ندارید کسی به سمت شما نمی اید.

صادقی افزود: اولین خصلتی که انسان باید داشته باشد صادق بودن و و از درویی به شدت بپرهیزد و صداقت برای انسان ابهت می آورد ولو اینکه صداقت و راستگویی به ضرر انسان باشد.

حجت الاسلام صادقی یکی دیگر از خصوصیات انسان مومن را امانت داری عنوان کرد و بیان داشت: امانت داری ممکن است مالی تحویل انسان و یا اینکه حرف و یا رازی باشد که نباید انسان در امانت دارای خیانت کند و باید امانتدار خوبی باشد.

وی ادامه داد: از دیگر خصلتهای یک انسان مومن پیوند با فامیل است و صله رحم، اگر کدورتی در بین فامیل باشد باید هرچه سریعتر رفع شود و دیگری مهمان دوست باشیم و با چهره بشاش گونه از مهمان پزیرایی و برخورد کنیم .

امام جمعه موقت حاجی آباد تصریح کرد: حیا یکی دیگر از خصلتهاییک انسان مومن است که باید در مقابل خدا حیا داشته باشد و اگر خواست گناهی مرتکب شود از خدا بترسد شرمگین شود.

وی بیان داشت: یک انسان مومن که همه خصلتهای ذکر شده در بالا را داشته باشد می تواند در مقابل همه سختی ها موفق شود و جوانان ما در ۸ سال دفاع مقدس و ملت ایران با دست خالی در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادند همه این ایستادگی حاصل ایمان نیروهای انقلابی ما بود.

صادقی ادامه داد: جوانان زمان انقلاب ما با ایمان و اگاه بودند و در جوانان امروز ما باید در جبهه های فرهنگی و در جنگ نرم با دشمن مقابله کنند و همه ما در مقابل جوانان وظیفه داریم وباید جوانان جامعه ما  اگا و بصیر باشند، اگر خانواده و جامعه ما الوده به فضای مجازی شوند دشمن در جنگ نرم پیروز شده است.

صادقی افزود: خانواده ها باید اسلامی باشد و باید از چشمچرانی ، فضای مجازی و ماهواره ها دور باشد، مسئولین باید جامعه را فرهنگی بار بیاوند محیط اجتماع باید یک محیط معنوی باشد.

امام جمعه موقت حاجی آباد بیان کرد: نقش آموزش و پرورش در اسلامی شدن جامعه نقش بسیار مهمی است و اموزش و پرورش  نقش تعلیم و تربیت و  تربیت به همراه آموزش را برعهده دارند و نقش معلمین در تربیت دانش آموزان سه قانون دیگری که در تربیت انسان نقش دارد را خنثی می کند حتی تمام خصلتهای که یک مادر به فرزند می دهد یک معلم می تواند ان را خنثی بکند.

وی در پایان افزود:یک شخصیت سالم با الگو گرفتن از دستورات کارهای خوب و بد را ارزیابی می کند تا هر روز خوبی هایش را زیاد کرده و عیبهایش را برطرف نماید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است