منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹
شناسه خبر: 219720
گروه :خبر
ContentImages_67684

نویسنده هرمزگانی با اشاره به اینکه باید علم را مقدمه عمل دانست ، گفت: علم به تنهایی موضوعیت ندارد و همانند نسخه طبیبی است که به تنهایی به جایی نمی‌رسد؛ بلکه باید به آن نسخه عمل شود، تا دوای دردها باشد و علم باید نشر یابد که دیگران هم از این علم استفاده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، جلیل درویشی نویسنده هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده  با بیان اینکه  از سال 1360 در روزنامه ها همکاری داشتم و مقاله های زیاد داشتم ، اظهارکرد : بیشتردر مقوله مشکلات اجتماعی کار می کردم و کم کم  در زمینه سیاسی و دینی و زمینه های مختلف دیگر که علاقمند بودم  دست به قلم شدم.

 

وی افزود : کتاب  “بی آشیان “ویژه زندگانی حضرت رقیه(س) که از زبان خود آن حضرت است  درسال 92 چاپ شد وکتاب های “وحدت و چالش های پیش رو ” ؛ “از مدرسه می گویند” که زمان حال بچه های  مدرسه ای رابیان می کند ؛ “تاریخ نگین شهرستان هامون ” ؛ “زیبایی رفتار کارگزاران ” از نگاه امیرالمومنین است ؛ “در جستجوی مادر ”  و….از جمله اثاری که در دست تدوین دارم.

 

نویسنده کتاب ” بی آشیان ” ادامه داد: در حال حاضر در 5 زمینه کارم به پایان رسیده است ولی بخاطر مشکلات مالی نتوانستم بعضی از آن ها رو زیر چاپ ببریم.

 

درویشی به تفاوت کارهای مذهبی با سایر کارها اشاره کرد و بیان داشت : کارهای مذهبی به انسان  روحیه خاصی  می دهد و انسان رو بزرگ می کند به کارهای دینی نزدیک تر می کندو انسان را بزرگ و به  سعادت سوق می دهد و ویژگی هایی که کار مذهبی دارد سایر کارها ندارد درکارهای مذهبی رضایت اهلبیت است .

 

وی  با بیان اینکه از مسئولان و الخصوص مسئولان دستگاه های فرهنگی انتظارمی رود  از جوانانی که اهل قلم هستند حمایت بکنند تا اهل قلم بتوانند داشته های خودشان  را روی صفحه بیاوردند و آن ذوق وشوق و اندوخته هنری از بین نرود ، گفت : خیلی از جوانان توانمند و اهل قلم بنا به مشکلات مالی و نداشتن متولی برای چاپ باعث شده است و خانه نشین بشنوند.

 

نویسنده کتاب ” بی آشیان ” خاطرنشان کرد : اکثر کتابهایی که در بازار است  مفید نیست و نمی توان بازار کتاب را آزاد گذاشت تا کتاب های مضر وارد جامعه شوند.

 

درویشی با تاکید بر لزوم ترویج کتاب های خوب و سالم و جلوگیری از تغذیه معنوی ناسالم افزودند: گاهی در بازار کتاب، کارهایی به ظاهر فرهنگی، ولی با مقاصد سیاسی و انحرافی دیده می شوند که باید به این موضوع توجه جدی تری شود.

 

وی با بیان اینکه  باید علم را مقدمه عمل دانست ،تصریح کرد: علم به تنهایی موضوعیت ندارد و همانند نسخه طبیبی است که به تنهایی به جایی نمی‌رسد؛ بلکه باید به آن نسخه عمل شود، تا دوای دردها باشد که دیگران هم استفاده کنند.

 

نویسنده کتاب ” بی آشیان ” درپایان افزود: ای کاش شاهد تحول چشمگیری در این زمینه باشیم و اهل قلمی که علاقمند هستند با حمایت دیگران و مسئولین بتوانند با داشته های خودشان  افکار تشنه جامعه رو سیراب کنند.

 

انتهای پیام/

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است