منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸
شناسه خبر: 324073
گروه :خبر
773050

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه تاکنون هیچ موردی از ویروس زیکا در سیستان وبلوچستان مشاهده نشده است، گفت: هنوز بیمار مبتلا به این ویروس در ایران مشاهده نشده اما به دلیل واگیردار بودن این ویروس و مسافرت مردم به نقاط مختلف جهان احتمال ابتلای به آن وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در حالی مردم سراسر دنیا این روزها علاوه بر نگرانی از گسترده شدن ابعاد بحران های مختلف انسانی ناشی از جنگ و گرسنگی، با مشکل مرگبار دیگری مواجه شده اند که هشدارها و مراقبت های سازمان بهداشت جهانی از بیماری به نام  ” زیکا” خبر می دهد. بیماری خطرناک و کشنده که ناقل ان حشره ای موزی است و این روزها تبدیل به کابوس مردم در کشورهای مختلف از جمله آمریکا شده است.

گفتنی است این ویروس بگونه ای می باشد که با ایجاد اختلال در شکل جمجمه و مغز موجب مرگ فرد می شود.

در این رابطه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سمینار زیکا که با حضور 57 دانشگاه علوم پزشکی کشور و با مشارکت سازمان جهانی بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: ویروس زیکا یک بیماری پوستی است که از طریق نیش حشره به بدن انسان منتقل می شود.

دکتر مهدی طباطبایی با اشاره واگیردار بودن این بیماری گفت: این ویروس از برزیل به جاهای دیگر منتقل می شود که در اولین قدم، آموزش راههای پیشگیری از بروز و شیوع این ویروس از اولویتهای مهم است.

وی در ادامه با اشاره  به موقعیت و مرزی بودن سیستان وبلوچستان افزود:  قبل از برگزاری این سمپوزیوم کارگاهها وبرنامه های آموزشی مختلفی برای مقابله با بیماری زیکا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار گردیده است که این مهم باعث آمادگی تیم های سلامت دانشگاه برای مقابله با بیماری ها می باشد.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون هیچ موردی از بیماری زیکا در کشور و استان مشاهده نشده است، ادامه داد: هنوز بیمار مبتلا به این ویروس در ایران مشاهده نشده است اما به دلیل واگیردار بودن این ویروس و مسافرت مردم به نقاط مختلف جهان احتمال ابتلای به آن وجود دارد لذا باید در این خصوص برنامه های آموزشی به منظور آمادگی بیشتر نظام سلامت برگزار گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه در اهمیت رسیدگی به این بیماری بیان داشت: جامعه پزشکی و مسئولان بیمارستان ها باید بدانند که موقع مراجعه بیمار به بیمارستان به گونه ای با او رفتار شود که ویروس به فرد دیگری منتقل نشود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان