منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
شناسه خبر: 302692
گروه :خبر
13950120000082_PhotoA

نویسنده معروف انگلیسی توافق بین اتحادیه اروپا و ترکیه در موضوع بازگرداندن پناهجویان را شرم آور و کمک 3 میلیارد یورویی این اتحادیه به ترکیه را رشوه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، پس از اینکه اتحادیه اروپا و ترکیه در مورد بحران پناهجویان و لزوم کنترل آن‌ها به توافق رسیدند، انتقادا‌ها از این توافق افزایش یافته است.

بند اصلی این توافق به این اشاره دارد که اتحادیه اروپا مبلغ 3 میلیارد یورو به ترکیه کمک مالی می‌کند تا هم مانع از ورود پناهجویان و مهاجران غیر قانونی به اروپا شود و هم پناهجویان و مهاجران را از اروپا تحویل گرفته و به کشورهای خود استرداد کند. همچنین از این پس مردم ترکیه برای سفر به کشورهای اروپایی نیاز به ویزا نخواهند داشت.

پس از انتقادهای عفو بین‌الملل به این توافق و اعلام اینکه این توافق غیر انسانی است، حال «رابرت فیسک» پرداخت مبلغ 3 میلیارد یورو را رشوه توصیف کرده و این توافق را شرم‌آور و ننگین دانسته است.

این نویسنده معروف انگلیسی در نشریه «آی» توافق صورت گرفته را عامل به خطر افتادن جان پناهجویان می‌داند.

وی در بخش دیگری می‌نویسد: گارد ساحلی اتحادیه اروپا باید رفتار شایسته‌ای داشته باشند، اما چرا به هنگام نزدیک شدن به پناهجویان ماسک به دهان خود می‌بندند؟ آیا معتقدند که پناهجویان وبا دارند؟

رابرت فیسک، با انتقاد از مسئولبان اتحادیه اروپا ادامه می دهد: وزراء کشور اتحادیه اروپا سعی در بستن مرزها دارند، اما هنگامی که هزاران نفر در دریای مدیترانه به هنگام جستجو برای یک منطقه امن در دریا غرق شدند؛ هیچ یک از آن‌ها استعفا نداد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امروز دفاع در سوریه دفاع از حقانیت دین اسلام است /تکفیری هابه دنبال تخریب چهره اسلام و خط رسول اکرم (ص) هستند حضور ۱۵ شرکت خارجی در دومین نمایشگاه طلا و جواهر کیش توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد