منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
شناسه خبر: 353147
گروه :خبر
7923_orig

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اظهار کرد:در پنج ماهه نخست سال 418 هزار و 555 تن کالای غیر نفتی و 62 هزار تن کالای نفتی از این بنادر صادر شد که در بخش نفتی 63درصد افزایش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد محسنی،مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنربا اشاره به عملکرد این سازمان در سال جاری گفت:از آغاز سال جاری تا ابتدای شهریورماه، یک میلیون و387 هزار و579 نفر مسافر در بنادر تحت مدیریت اداره بنادر شهید باهنر جابجا شدند که رشد 5درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید و عمده آن از طریق بندر شهید حقانی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه پنج ماهه اخیر بالغ بر 757 هزار و 872 تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در شرق استان تخلیه و بارگیری شده است، اظهار کرد: 526 هزار و 484 تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و 231 هزار و 388 هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص داشته است که در بخش نفتی 38 درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تصریح کرد: در پنج ماهه نخست سال 418 هزار و 555 تن کالای غیر نفتی و 62 هزار تن کالای نفتی از این بنادر صادر شد که در بخش نفتی 63درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، دام زنده، آهن آلات و مصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی بوده که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوزه اقیانوس هند جابجا شده است.

محسنی با بیان اینکه در سال جاری  12 هزار و 827 تن کالای وارداتی غیر نفتی وارد این بندر شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان شد،تاکید کرد:برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، قطعات یدکی، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که این محموله ها پس طی شدن تشریفات گمرکی، از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ترانزیت 28 هزار و 683 دستگاه خودرو از طریق این بنادر طی پنج ماهه نخست امسال خبر دادو یادآور شد: عملیات تخلیه و بارگیری 323TEU کانتینر طی سال جاری با افزایش 55 درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، دوهزار و 498 فروند شناور در بنادر شهید باهنر، جاسک و تیاب پهلو گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 32 درصد رشد را نشان می دهد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد