منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
شناسه خبر: 336561
گروه :خبر
13930329000085_PhotoA

گزارش یک موسسه آمریکایی از افزایش کم سابقه آمار زنان زندانی در این کشور حکایت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تعداد زندانیان زن در آمریکا در 30 سال گذشته متجاوز از 800 درصد رشد داشته در حالی که نرخ زندانیان مرد در آمریکا نیز در مدت مشابه 416 درصد افزایش نشان می‌دهد. با توجه به این رشد سرسام آور، هنوز جنایتکاران بیشماری در این کشور هستند که خارج از زندان به سر می‌برند. به علاوه، دو سوم زنان زندانی به خاطر جرائم غیر خشونت‌آمیز در زندان هستند.

به نوشته وبگاه «آنتی مدیا» زندانیان محبوس به دلایل ارتکاب جرایم غیر خشونت آمیز، درگیری بابت خرید و فروش مواد مخدر یا جرایم اموالی و ملک در زندان هستند.

بر این اساس، به بسیاری از زندانیان زن در آمریکا مدت محکومیت متناسب با نخلفاتشان داده نمی‌شود. همچنین از آنجایی که 60 درصد زنان زندانی آمریکا مادر و دارای فرزندانی زیر سن 18 سال هستند، دعواهای مربوط به خرید و فروش مواد مخدر تاثیر منفی بر این خانوداه‌ها گذاشته و تعداد فرزندان آمریکایی که مادرشان در زندان هستند از سال 1991 به این سو دو برابر شده است.

گزارش منتشر شده یک موسسه آمریکایی با نام اختصاری «FAMM» نشان می‌دهد که از هر 100 هزار نفر زن سیاه پوست آمریکایی 380 نفر در زندان هستند، در حالی‌که این رقم برای هر 100 هزار نفر زن با ریشه اسپانیایی 147 نفر می‌باشد.

از دیگر نکات تکان دهنده در گزارش این موسسه آمریکایی مرتبط با زندانیانی است که با مشکلات روحی و روانی محبوس هستند.

بر این اساس، 73درصد بانوان زندانی آمریکا بیماری روانی دارند، رقمی بالا که با 55درصد مردان زندانی در آمریکا که همین وضعیت روحی را دارند، مقایسه می‌شود. همچنین زنان زندانی آمریکا بیشتر حامل ویروس ایدز هستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است