منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
شناسه خبر: 219745
گروه :خبر
39483_orig

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از جابجایی 2.2 میلیون تن انواع محموله های تجاری از طریق ریل در بندر شهید رجایی و ثبت رشد 64 درصدی در این بخش از فعالیت های حمل و نقلی طی سال جاری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، ابراهیم ایدنی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن ارایه گزارشی از عملکرد حمل و نقل ریلی بندر شهید رجایی در پنج ماهه نخست سال 94 اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، دو میلیون و 221 هزار و 559 تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی از طریق شبکه ریلی در این بندر جابجا شده است.

 

 

وی افزود: مقایسه آماری رقم فوق با میزان جابجایی های انجام شده طی پنج ماهه سال گذشته (یک میلیون و 357 هزار و 176 تن)، نشانگر افزایش 64 درصدی مجموع جابجایی های ریلی محموله های تجاری وارداتی، صادراتی و ترانزیتی در سال 94 می باشد.

 

 

ایدنی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 10 درصد محموله های تجاری ورودی و خروجی به این بندر از طریق حمل ریلی و مابقی توسط حمل جاده ای جابجا شده بود که طی پنج ماهه نخست سال جاری این رقم با جهشی چشمگیر به 23 درصد ارتقاء یافته است.

 

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن اشاره به افزایش چشمگیر تردد واگن های حمل کالا در بزرگترین بندر تجاری ایران افزود: طی پنج ماهه نخست سال جاری، 37 هزار و 397 دستگاه واگن به بندر شهید رجایی تردد داشته که مقایسه این رقم با مدت مشابه سال گذشته (23 هزار و 386 دستگاه واگن) بیانگر رشد 60 درصدی می باشد.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبیین دلایل و عوامل موثر بر رونق حمل و نقل ریلی در بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران، تصریح کرد: در سطح کلان، مدیران عامل سازمان بنادر و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی با حضور مدیران اجرایی استان های ساحلی نشست های هماهنگی مشترکی را به منظور توسعه حمل و نقل چندوجهی در کشور به صورت دوره ای در بنادر مختلف برگزار کرده اند که این اقدام مهم زمینه ساز حرکتی شتابان به منظور افزایش بهره وری از امکانات و ظرفیت های موجود، بوده است.

 

 

ایدنی اضافه کرد: تاکنون کارگروه های مختلف اجرایی مربوط به این نشست های مشترک نیز به منظور سرعت بخشی به پروژه های موجود و تحقق اهداف آتی به شکل مستمر تشکیل شده است.

 

 

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، برگزاری نشست های مشترک با مدیران و مسئولان استانی بخش حمل و نقل ریلی، کارگزاران این حوزه، پایانه های ریلی و صاحبان عمده کالا در این استان و ایجاد هماهنگی های عملیاتی به عنوان عوامل دیگری محسوب می شود که طی مدت یاد شده بر رشد چشمگیر حجم حمل و نقل ریلی کالاها با توجه به ظرفیت های موجود در بندر شهید رجایی اثرگذار بوده است.

 

 

وی در پایان، پتانسیل ها و ظرفیت های ریلی بندر شهید رجایی و توسعه زیرساخت های حمل و نقل چندوجهی در بزرگترین بندر تجاری کشور را برشمرد و ضمن اشاره به فعالیت قطارهای برنامه ای برای ارایه خدمات مناسب به صاحبان کالا در بخش حمل و نقل ریلی، گفت: این بندر به دلیل وسعت مناسب خطوط ریلی (حدود 53 کیلومتر)، اتصال به شبکه سراسری ریلی و واقع شدن در کریدور شمال- جنوب به عنوان یکی از نقاط محوری و مسیری مطمئن برای ترانزیت دریایی- ریلی کالا به کشورهای همسایه به شمار می رود.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است