منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۳۳
شناسه خبر: 234560
گروه :خبر
gomrok

مدیرکل گمرک بندرلنگه اظهار کرد: در رویه واردات، با ورود ۱۰۳ هزار و ۴۷۷ تن کالا در هفت ماه اول سال۹۴ و ارزش ریالی با رقمی در حدود هفت هزار و ۵۰۵میلیارد ریال، ۴۵درصد نسبت به زمان مشابه سال ۹۳ رشد داشته است

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ؛ صفر شیبانی مدیرکل گمرک بندرلنگه در خصوص عملکرد هفت ماهه این گمرک بیان داشت: گمرک بندرلنگه، در رویه صادرات غیر نفتی در ۷ ماهه اول سال۹۴ بیش از چهار تن کالا به ارزش ۲ هزار و ۲۶۸میلیارد ریال صادرات داشته که در مقایسه با همین زمان در سال ۹۳ که ارزشی در حدود هزار و ۹۹۶ میلیارد ریال بوده؛ بالغ بر ۱۴ درصد از لحاظ ارزشی رشد داشته است.

وی افزود: بیشترین مقدار کالای صادراتی شامل میوه و تره بار، خشکبار، کچ و نمک صنعتی و به مقصد کشور امارات صادر شده است.

شیبانی اظهار کرد: در رویه واردات، با ورود ۱۰۳ هزار و ۴۷۷ تن کالا در هفت ماه اول سال۹۴ و ارزش ریالی با رقمی در حدود هفت هزار و ۵۰۵میلیارد ریال، ۴۵درصد نسبت به زمان مشابه سال ۹۳ رشد داشته است. این ارزش در سال ۹۳ در حدود پنج هزار و ۱۸۵میلیارد ریال بوده است.

 

 

 

وی تصریح کرد:  بیشترین اقلام کالای وارداتی نیز از کشورهای چین و امارات با اقلامی چون خودرو، تخته چندلا، فیبر، حبوبات، لوازم کامپیوتر، پارچه و لوازم خانگی بوده است.

 

 

 

 

مدیرکل گمرک بندرلنگه گفت: در رویه ترانزیت خارجی با ارزش ۱۶ هزار و ۷۰۴میلیارد ریال با رشد منفی ۱۸درصد نسبت به همین زمان در سال ۹۳مواجه بودیم و در خصوص ترانزیت، عمده ترین کالا خودرو و عمدتاً به مقصد کشورهای ترکمنستان، عراق و افغانستان بوده است.

 

 

 

وی خاطر نشان کرد: ارزش درآمد های وصولی نقدی و تضمینی حاصل از واردات قطعی گمرک بندرلنگه در هفت ماهه اول سال ۹۴ بالغ بر سه هزار و ۳۳۲میلیارد ریال بوده است که حاکی از رشد ۱۱۸ درصدی درآمدهای وصولی نقدی و تضمینی ناشی از واردات قطعی نسبت به سال ۹۳ است.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی