منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۷
شناسه خبر: 218436
گروه :خبر
n00149785-b

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از افزایش 40 درصدی جرائم اینترنتی خبر داد و افزود : در حال حاضر بیش از 70 مجرم رایانه ای شناسایی و برای رسیدگی به پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، علی اکبر قرایی پور رئیس پلیس فضای تولید و تعادل اطلاعات در نشست خبری با اشاره آمار 6 ماه اول سال جاری گفت :فضای مجازی در خصوص جرایم که انجام شده است 12 عنوان جرم رایانه ای گزارش شده است .

 

 

وی اظهار کرد: بیشترین جرمی که 50 درصد جرایم در بحث برداشت غیر مجاز از حساب های بانکی از طریق اینترنتی صورت گرفته و 9 درصد که کمترین جرم در خصوص دسترسی غیر مجاز به سامانه رایانه ای است.

 

 

قرایی پور با بیان اینکه در این مدت 91 درصد پرونده جرایمی کشف شده و 60 تا 70 نفر از مجرمین شناسایی شدند و توسط مراجه قضایی دستگیر شده اند.

 

 

وی افزود : از این تعداد افرادی که دستگیر شده اند 75 درصد آقایون و 25 درصد آن را خانم ها و و در گروه سنی 15 تا 35 سال است .

 

 

رئیس پلیس فضای تولید و تعادل اطلاعات تصریح کرد : علل وقوع این جرایم بر این اساس است بی دقتی و نا کافی بودن آگاهی افراد در برخی بسترهای مجازی که یکسری دسترسی برای استفاده خود ایجاد می کنند و حتی اگر کم اهمیت باشد ،این مشکل در بازی های رایانه ای بیشتر است .

 

 

قرایی پور افزود:یکی از جرایم که گویاست کلاهبرداری رایانه ای است که 10 درصد آن را شامل بزه دیدگان یا قربانیان می شود.

 

 

وی تاکید داشت: در اکثر مواقع اعتماد بی مورد به بستر مجازی است که کلاهبرداری در سلب قرار داده است و افرادی که به صورت آنلاین قرار می گیرند هویت واقعی ندارند .

 

 

قرائی اظهار کرد:در سال جاری کلاهبرداری رایانه ای داشته ایم که با ارزش 700 میلیون ریال که عامل آن در استان همجوار دستگیر شده و کل اموال اعمال کردیم.

 

 

رئیس پلیس فضای تولید و تعادل اطلاعات با اشاره به بحث ایجاد محتوایی اخاذی و هتک حرمت گفت:افراد با تصور اینکه بستر مجازی است و شناسایی نخواهند شد اقداماتنی را انجام می دهند و این فعالیت های موجود مورد شناسایی قرار گرفته می شوند و این جرایم این افراد در قانون اجرا می شود.

 

 

وی افزود : امسال در جرایم وقوعی فضای مجازی رشد 40 درصدی داشته این نسبت به سال گذشته و علل موضوع طبق بررسی که صورت گرفته روند روبه رشد فضای مجازی و بهره گیری از عموم مردم از این موارد به دلیل کارهایشان در حوزه مالی و اقتصادی و افزایش سامانه های است.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان