منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
شناسه خبر: 338843
گروه :خبر
53282_orig (1)

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از تخلیه و بارگیری 195 هزار تن کالا و جابجایی 20هزار نفر در مسیرهای دریایی مشترک ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس طی سه ماهه نخست سالجاری خبر دادو افزود:

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ؛ محمود صابری مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه با ارایه گزارشی از عملکرد سه ماهه نخست سال 95 در بندر تجاری لنگه، گفت: طی مدت یاد شده، 194 هزار  و552 تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

 

وی ادامه داد: از این میزان، 193 هزار و 897 تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و 655 تن مربوط به کالاهای نفتی بوده است که در بخش غیرنفتی 24 درصد افزایش تخلیه و بارگیری به ثبت رسید.

صابری از افزایش صادرات کالاهای غیر نفتی در بندر لنگه خبر داد و افزود: طی مدت یاد شده، 106 هزار و 432 تن کالا از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 28 درصد پیشرفت داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه خاطرنشان کرد: طی این مدت، 53هزار و 672 تن کالای غیر نفتی به بندر تجاری لنگه وارد شد.

به گفته این مقام مسئول، طی سالجاری22 هزار و 230 تن انواع کالا به ویژه خودرو سواری از این بندر ترانزیت شد.

صابری، خودروی سواری، برنج، شکر، گندم، روغن خوراکی، سویا، میوه و تره بار، مواد معدنی، پارچه و الیاف را عمده کالاهایی اعلام کرد که از مبدأ یا به مقصد امارات عربی متحده، کشورهای آسیای میانه و عراق وارد، صادر و یا ترانزیت شده است.

وی از کابوتاژ 9 هزار و 825 تن انواع کالای غیرنفتی و ثبت افزایش 73 درصدی در این بخش از عملیات بندری سخن به میان آورد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه خاطرنشان کرد: امسال 643 تن صادرات و 12 تن واردات کالاهای نفتی در این بندر به ثبت رسید.

صابری تصریح کرد: طی سه ماهه نخست سالجاری، 20هزار و 785 نفر در مسیرهای دریایی ایران به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس و بالعکس از طریق بندر لنگه جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشانگر رشد 15 درصدی است.

 این مقام مسئول همچنین از رشد 69 درصدی عملیات جابجایی کالاهای کانتنیری در بندر لنگه خبر داد و گفت: طی این مدت، تخلیه و بارگیری 127 TEU کانتینر پر در این بندر به ثبت رسید.

وی مجموع شناورهای متردد به بندر لنگه را یکهزار و 251 فروند عنوان کرد که 10 درصد افزایش داشته است.

لازم به ذکر است، بندر لنگه بعنوان اصلی‌ترین بندر منطقه‌ی غرب هرمزگان علاوه‌بر ترانزیت کالا، فعالیت‌های صادراتی، وارداتی و کاپوتاژ را نیز پشتیبانی می‌کند و موقعیت جغرافیایی و ترابری دریایی بندرلنگه از یک سو، آن را به بهترین پایانه‌ی لجستیکی برای جزایر ایرانی حوزه‌ی خلیج‌فارس(سیری، لاوان، کیش، هندرابی، تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی) تبدیل کرده و از سوی دیگر، داشتن حداقل فاصله دریایی با شیخ‌نشین‌های امارات متحده عربی از جمله «دبی – شارجه»، این بندر را از بعد کاهش هزینه‌ی حمل و کاهش استهلاک شناورها از دیگر بنادر مشابه متمایز کرده است.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است