منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۰
شناسه خبر: 348568
گروه :خبر
99

فرماندار بستک با اشاره به اینکه در سال 95 بودجه شهرستان با رشد 20 درصدی به 200 میلیارد ریال رسیده است، تاکید کرد: سرعت انجام پروژه ها در حوزه راه سازی شهرستان مورد تایید و رضایت بخش نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، صبح امروز و به مناسبت هفته دولت مهندس عبدالله پرتابیان فرماندار بستک در دفتر کار خود نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان برگزار نمود و به تشریح خدمات دولت پرداخت و به سوالات خبرنگاران که بیانگر مسائل و مشکلات شهرستان بود پاسخ داد.

 

پرتابیان، فرماندار بستک در ابتدای سخنان خود یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامیداشت و در ادامه نشست و در بیان نقش ارتباطات و رسانه گفت: در عصر حاضر تمام مرزهای جغرافیایی برای تبادل اطلاعات از بین رفته است و فراگیر بودن از مهمترین ویژگی های رسانه است.

 

وی افزود: رسالت مهمی بر دوش رسانه گذاشته شده است که آگاهی بخشی و اطلاع رسانی و همچنین نقد منصفانه بر ساختار قدرت از وظایف آن است که برای نشان دادن اهمیت و نقش رسانه می توان به خنثی شدن کودتا در کشور ترکیه اشاره کرد.

 

فرماندار بستک از رشد 20 درصدی بودجه شهرستان در سال جاری نسبت به سال 94 خبر داد و افزود: در سال 95 بودجه شهرستان تقریبا 200 میلیارد ریال است که 85 میلیارد ریال آن از بخش تملک دارایی ها و 115 میلیارد ریال آن از بخش ماده 180 است.

 

پرتابیان با اشاره به اینکه مشکلات و معضلات کمبود آب در شهرستان گفت: مسائل مربوط به این بخش در دو مبحث قابل پیگیری است که یکی محدود بودن منابع آبی است که می بایست با احداث سد و تقویت منابع آب زیر زمینی و همچنین تلاش برای اتصال بخشی از روستاهای بخش جناح به طرح محرم و مبحث دوم فرسوده بودن و لزوم اصلاح شبکه انتقال و توزیع آب است.

 

فرماندار بستک در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر استفاده برخی از مرغداری ها از آب شرب برای استفاده در مرغداری با توجه به کمبود منابع آبی در شهرستان اظهار کرد: شهرستان بستک دارای 100 واحد مرغداری است که اکثرا نیز فعال هستند و مشکل کمبود آب بر تولید آنها نیز تاثیر گذاشته است و با توجه به کمبود منابع آبی، امکان صدور مجوز برای حفر چاه وجود ندارد و برخی از مسائل زیرساختی است و از ابتدا می بایست مدنظر قرار گیرد زیرا بعد از صدور مجوز شایسته نیست از فعالیت تولیدی جلوگیری شود.

 

وی در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاران، به مشکلات جاده های مواصلاتی شهرستان اشاره کرد و ضمن بیان اولویت انجام کار در این حوزه افزود: سرعت انجام کار در حوزه راه سازی مورد تایید و رضایت بخش نیست و ابراز امیدواری کرد با توجه تخصیص منابع در نیمه دوم سال انجام پروژه ها سرعت گیرد.

 

پرتابیان در پاسخ به انتقاد تخریب منازل قدیمی بستک بیان کرد: هر فرد مالک اموال خود است و مالکیت شخصی هر فرد محترم است و اداره میراث فرهنگی می تواند در صورت تشخیص تاریخی بودن بنا و در صورت تامین اعتبار، آن را تملک کند و تا زمانی که در تملک میراث فرهنگی نباشد امکان نگهداری بنا برای آن اداره وجود ندارد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان هدف فرمانداری را مغتنم شمردن فرصت دانست و افزود: ما به دنبال رصد مشکلات هستیم تا با انعکاس مشکلات به مدیران استانی زمینه رفع آنها را مهیا کنیم.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان