منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۴
شناسه خبر: 310042
گروه :خبر
13950116000595_PhotoA

بازار سهام امروز با خودنمایی خودرویی‌ها شاهد سبزپوش شدن اغلب نماگرهای معاملاتی بود. شاخص کل بورس تهران ۱۶۶ واحد رشد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه 5 اردیبهشت ماه سال 95، با افزایش 166 واحدی به رقم 78 هزار و 448 واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد 76 واحدی عدد 13 هزار و 535 واحد را تجربه کرد.

امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با رشد 465 واحدی 87 هزار و 754 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 188 واحدی عدد 55 هزار و 13 واحد را به نمایش گذاشت  که شاخص بازار دوم با ریزش 75 واحدی به رقم 170 هزار و 852 واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) بدون تغییر محسوسی روی رقم 795 واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت گروه سایپا بیا 62 واحد، ایران خودرو با 48 واحد و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با 41 واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کرد.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه با 62 واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر با 58 واحد و فولاد خوزستان با 47 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به نام خود ثبت کردند.

به گزارش فارس‌، ارزش کل معاملات بورس امروز تهران به بیش از 249 میلیارد و 971 میلیون تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 994  میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 75 هزار و 302 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان ارومیه، سیمان کارون، اوراق اجاره «صپارس» از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بین‌المللی ساروج بوشهر، حق تقدم خرید سرمایه‌گذاری مسکن تهران، مارگارین، فرآوری مواد معدنی ایران، معدنی دماوند، حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشورِی، حق تقدم خرید سهام معدنی و صنعتی‌ گل‌گهر بازگشایی شدند.

امروز همچنین پذیره‌نویسی حق تقدم استفاده نشده شرکت قاسم ایران نیز روی میز فروش فرابورس گذاشته شد.

امروز در بازار سهام، پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق قابل معامله آرمان آتیه درخشان مس نیز به مبلغ اسمی هزار تومان به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری آغاز شد.

امروز در بازار سهام 12.5 میلیون سهم پتروشیمی جم به ارزش بیش از 12 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده حقوقی کد به کد شد.

در بانک ملت نیز امروز بیش از 5 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده حقوقی کد به کد شد.

بر اساس این  گزارش امروز گروه خودرویی‌ها همزمان با مصاحبه تلویزیونی یکی از مدیران خودرویی در شب گذشته و تکرار دوباره تفاهم‌نامه‌ها و وعده‌های سرمایه‌گذاری مشترک با طرف‌های خارجی شاهد شکل‌گیری صف‌ خریدهای مشکوک بود.

در حالی که گروه  خودرویی‌ها از حمایت پررنگ خریداران حقوقی‌ برخوردار نیستند اما فضای شکل گرفته در خودرویی‌ها با توجه به حجم نقدینگی جذب شده در این گروه همچنان با هیجان‌های غیرتحلیلی مواجه است.

در این بین برخورد روند حرکتی قیمت سهام در این گروه با نمودارهای حمایتی باعث شده تا بهانه‌های چارتیستی مبنای تحلیل در این گروه قرار گیرد. هرچند که به نظر می‌رسد پس از نوسانی چند روزه به راحتی صف خریدهای شکل‌ گرفته با توجه به شدت عرضه نسبت به تقاضا واگذار شود.

به گزارش فارس، امروز گروه بانک‌ها نیز به لطف بازارگردان‌ها و حمایت صندوق‌های برگزاری با معاملاتی متعادل اما در دامنه نوسان مثبت قیمتی روبرو شد.

در گروه پالایشی‌ها اما غلبه تقاضا بر عرضه سهام همچنان سهامداران را پرتحرک را به سمت خود جذب کرده است.

در سرمایه‌گذرای گروه توسعه ملی نیز در آستانه اعلام گزارش عملکرد 12 ماهه این شرکت همچنان تقاضای سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی بر عرضه سهام هویدا است.

 بازار سهام امروز با  دور درجای سهامداران اغلب حقیقی گروه خودرویی‌ها فرصتی برای حمایت از قیمت سهام این گروه به بهانه ایجاد تحرک و شادابی پیدا کرد که به نظر می‌رسد با توجه به خنثی بودن حامیان حقوقی این گروه چندان نمی‌توان به صف‌های خرید شکل‌گرفته در این گروه امیدوار بود.

آنچه بازار سهام این روزها انتظار می‌کشد تحقق خبرها و وعده‌های داده شده پس از برجام و ملموس شدن برخی از رخ‌دادها از جمله موضوع گشایش اعتبارات اسنادی از طریق بانک‌های اروپایی است.

به نظر می‌رسد بازار سهام از نیمه دوم اردیبهشت دوباره نسبت به خبرهای برجامی و برخی رویدادهای تاثیرگذار و اقتصاد کلان سیاسی واکنش معناداری را از خود نشان دهد تا آن زمان بازار سهام در روندی متعادل و خنثی همچنان شاهد نوسان‌های کم قدرت خواهد بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است