منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۱۹
شناسه خبر: 225543
گروه :خبر
واردات

مدیرکل گمرک بندرلنگه با اشاره به رشد 13 درصدی صادرات غیر نفتی در دوران پسا تحریم گفت :بیشترین اقلام کالای وارداتی از کشورهای چین و امارات با اقلامی چون خودرو ، تخته چند لا ، فیبر ، حبوبات و لوازم خانگی بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، صفر شیبانی در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز گفت: گمرک بندرلنگه ،در رویه صادرات غیر نفتی در 6 ماهه اول سال 94 با ارسال صدو نود هزار و دویست و هفتاد تن کالا و از لحاظ ارزشی یک هزار و هفتصد و نود و پنج میلیارد ریال صادرات داشته است که در مقایسه با همین زمان در سال 93 که ارزشی در حدود یک هزاروپانصد هشتاد و چهار ملیارد ریال بوده ؛ چیزی در حدود 13 درصد از لحاظ ارزشی رشد داشته است.

 

 

وی ادامه داد: بیشترین مقدار کالای صادراتی شامل میوه و تره بار ، خشکبار ، کچ و نمک صنعتی و به مقصد کشور امارات صادر شده است.

 

 

 

شیبانی اضافه کرد:در رویه واردات، با ورود هشتاد و چهار هزار و دویست و پنج تن کالا در 6ماه اول سال94 و ارزش ریالی با رقمی در حدود شش هزار و پانصد و سی و سه میلیارد ریال، 51 درصد نسبت به زمان مشابه سال 93 رشد داشته است.

 

 

این ارزش در سال 93 در حدود چهارهزارو سیصد و سی میلیارد ریال بوده است. بیشترین اقلام کالای وارداتی نیز از کشورهای چین و امارات با اقلامی چون خودرو ، تخته چند لا ، فیبر ، حبوبات ، لوازم کامپیوتر، پارچه و لوازم خانگی بوده است.

 

 

مدیرکل گمرک بندرلنگه گفت:در رویه ترانزیت خارجی با ارزش چهارده هزار و دویست و بیست سه میلیارد ریال با رشد منفی 19درصد نسبت به همین زمان در سال 93 می رسیم.

 
وی افزود : در خصوص ترانزیت ، عمده ترین کالا خودرو و عمدتاً به مقصد کشورهای ترکمنستان، عراق و افغانستان بوده است.

 
این مقام مسئول در پایان گفت: ارزش درآمد های وصولی نقدی و تضمینی حاصل از واردات قطعی گمرک بندر لنگه را در 6 ماهه اول سال 94 بالغ بر سه هزار و دویست و هفت میلیارد ریال بوده است؛ در حالیکه این ارزش در زمان مشابه سال 93 درآمدی در حدود یک هزار و سیصد و سی و شش میلیارد ریال بوده است.

 

 

لذا این مقایسه حاکی از رشد 140 درصدی درآمدهای وصولی نقدی و تضمینی ناشی از واردات قطعی این اداره کل در شش ماهه اول سال 94 نسبت به همین زمان در سال 93 است.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی