منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
شناسه خبر: 359441
گروه :خبر
%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87

امامزاده سیدعبدالکریم معروف به شاه محمدتقی در مکانی از شهر بندرعباس قرار گرفته که محل تردد زایران زیادی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ امامزاده سیدعبدالکریم معروف به شاه محمدتقی در مکانی از شهر بندرعباس قرار گرفته که محل تردد زایران زیادی است.
این امامزاده به دلیل نزدیکی به بازار روز بندرعباس علاوه براینکه یکی از مکان های مذهبی پررفت و آمد مردم سراسر استان است که محلی برای زیارت و استراحت مسافرینی است که از استان های اطراف نیز می باشد، و ظرفیتی مناسب برای برگزاری مراسم های دینی و فرهنگی به شمار می رود. یکی از حسن های بسیار خوبی که این مکان دارد برگزاری منظم و هرروزه  نمازجماعت در نوبت های ظهر و عصر و مغرب و عشاست که افراد را به این مکان می کشاند.

اما در کنار این حسن خوب، به دلیل پاره ای مشکلات که به راحتی قابل برطرف شدن است، گاها حضور افراد مشتاق به جهت زیارت و استراحت به خصوص در فصل گرم سال در این مکان مذهبی را کاهش داده و افراد ترجیح می دهند امامزاده های دیگر به خصوص امامزاده سیدمظفر را انتخاب کنند.

یکی از این مشکلات به وسایل خمک کننده مثل کولر برمی گردد که در بیش تر ایام سال که هوا در این شهر گرم و طاقت فرساست، برای زایرین بسیار سخت که در هوای گرم در این مکان بتوانند عبادت و یا استراحت کنند و بعضا با سرو صدا هم روبرو می شوند که اینجا جای خوابیدن نیست درحالی که بسیاری از افراد مسافرینی هستند که برای خرید از شهرهای اطراف می آیند و تا رفتن به شهر خود نیاز به استراحت در یک فضای مناسب و مطمین دارند.

خوشبختانه به دلیل ارادتی که مردم ما همیشه به اهل بیت و امامزادگان دارند، همیشه در نذری دادن و کمک به این مکان های مقدس از هیچ کمکی دریغ نمی کنند و نذورات خود را در ضریح امامزاده می ریزند و روزانه می توان شاهد رقم بالای نذورات نقدی مردم و زایرین در داخل ضریح این امامزاده بود.
این درحالی است که تامین امکانات رفاهی از جمله تهیه چندین وسایل خنک کننده در این مکان که فضایی چندان زیادی هم ندارد یکی از ابتدایی ترین امکانات لازمه است و بارها و بارها خود نیز شاهد تحمل گرمای طاقت فرسای زایرین در این مکان بوده ام.

زینب یکی از زایرینی است که در مغازه ای نزدیک این امامزاده مشغول کار است و می گوید من چون در مغازه کار می کنم بیش تر ایام هفته برای نمازخواندن و زیارت معمولا به امامزاده می آیم اما متاسفانه نه در خود صحن و نه در حیاط رسیدگی درستی می شود.

وی با اشاره به اینکه زیباسازی اماکن زیارتی خود در روحیه افراد تاثیر مثبت می گذارد، افزاید: تعجبم از این است اینهمه پول و نذورات مردم که در ضریح انداخته می شود صرف چه اموراتی می شود که از کولر و آبخوری همیشه خراب است.

خانم نیکویی نیز مسافر مینابی است که می گوید: برای این مکان کار فرهنگی زیادی صورت نگرفته و معلوم نیست اینهمه پول در ضریح خرج چه کارهایی می شود، در خیلی از شهرها در کنار امامزاده ها مکانی مجزا برای حضور و استراحت مسافر درنظر گرفته می شود اما اینجا اصلا مسولان توجهی گویا به این موضوع ندارند.

وی عنوان می کند: فکر نمی کنم گذاشتن یک اقا در کنار سرویس بهداشتی خانم ها و دریافت هزینه از مردم و زایران کار مناسبی باشد، چرا همین مبالغی که مردم به عنوان کمک به امامزاده می دهند برای تامین امکانات بیش تر استفاده نمی شود.

راضیه غلامی که دانشجوست و بقول خودش بیش تر قرارهایمان برای خرید و کلاس رفتن و تفریح با همکلاسی هایمان از همین امامزاده است، می گوید: من ارادت خاصی به امامزاده شاه محمدتقی دارم ولی برخی مواقع که کولرهای داخل امامزاده خراب است، واقعا نشستن و دعا خواندن سخت می شود.
وی ادامه می دهد: اما با همه این کمبودها بازهم بیش تر زمان هایی که گذرم به سطح شهر می افتد سعی می کنم اغلب با دوستانم به امامزاده سر بزنیم.

%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-1%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87

گزارش از نرگس حسینی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است