منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
شناسه خبر: 204026
گروه :خبر
faqr36745
 

اندر احوالات یک معضل اجتماعی :

رشد “تکدی گری” جزیی ازعجایب قشم !

قشم جزیره ای است که همگان آن را به عجایب آن می شناسند و سالانه هزاران گردشگر و مسافر را به سمت خود سوق می دهد اما این روزها تکدی گری هم به جزیی از عجایب این جزیره تبدیل شده است.

شاید چیزی از جزیره زیبای قشم شنیده باشید ، جزیره‌ ای در تنگه ‌ای زیبا با غارهای تاریخی ، جنگلی شناور بر آب، دلفین‌های مهمان‌ نواز ، گونه ‌ای پرنده ماهی‌ خوار و دره‌ای منحصر به فرد از ستاره‌ها در همسایگی آفتاب!قشم جزیره ای است که همگان آن را به عجایب آن می شناسند و سالانه هزاران گردشگر و مسافر را به سمت خود سوق می دهد که این روزها تکدی گری هم به جزیی از عجایب این جزیره تبدیل شده است .

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل  از قشم آزاد ، حضور عجیب متکدیان و کودکان خیابانی که گاه سازمان یافته نیز هستند و توسط افراد خاص در چهار راه ها ، بیمارستان ها ، مکان های تجاری و گردشگری جزیره قشم به مشکلی تبدیل شده است که تاکنون چاره ای برای رفع این مشکل از سوی مسئولان دیده نشده است و جمعیت آنها روز به روز در حال افزایش است .

 

تکدی گری که این روزها به یک شغل برای افراد تبدیل شده است جزیره قشم را وارد یک چالش اجتماعی بزرگ کرده است ، که مسئولین این شهرستان را برای رفع این مشکل به دچار دردسرهایی کرده است .

 

 

مهاجرت غیرقانونی و حضور تبعه های افغان ، پاکستان و… منجر شده است که جزیره قشم در محاصره متکدیان بیافتد ، اگر به جای جای این جزیره گشتی بزنیم خواهیم دید که تمام نقاط جزیره پر شده است از متکدیان غیرقانونی ، از بیمارستان ها و مکان های تجاری گرفته تا اتوبان هایی که هر لحظه امکان دارد این افراد زیر چرخ های خودروهای درحال حرکت له شوند .

 

سوال اینجاست چرا مسئولین شهرستان قشم که در جلسات گذشته دم از جمع آوری و برخورد جدی با متکدیان داشته اند چرا تا کنون هیچ اقدامی برای این چالش اجتماعی انجام نداده اند که این امر باعث رشد عجیبی در این زمینه شده است ؟آیا مسئولین شهرستان قشم چهره نازیبای جزیره را نمی بیندد یا چشم و گوش خود را بر این قضیه بسته اند ؟

 

یکی از گردشگران که مدعی است به نیمی از جهان سفرکرده است در گفتگو با خبرنگار قشم آزاد در این باره گفت : تکدی گری پدیده ای است که در تمام ایران با هدایت افراد خاص درحال شکل گرفتن است که متاسفانه مسئولان به راحتی از کنار این مسئله رد می شوند .

 

وی بیان کرد : من برای دومین به این جزیره سفرکردم تا بعد از15 سال دوباره از جاذبه های جزیره قشم دیدن کنم ولی این بار با ورود به جزیره با جاذبه ای رشد متکدیان روبرو شدم که حیران مانده ام چگونه این جزیره دراین چند سال این چنین رشد متکدی داشته است و به هر نقطه ای سر میزنی پر شده است از متکدیانی که به نظر می رسد همگان خانوادگی درحال گدایی هستند .

 

این گردشگر متکدیان را جزیی از چهره جزیره قشم عنوان کرد و با لحنی تمسخر آمیز گفت : گردشگران و مسافرانی که به جزیره قشم سفر می کنند نیمی از دارایی خود را باید به این گداهای سمج جزیره قشم بدهند چرا که این گداها تا از مسافر پول نگیرند رهایش نمی کنند و اگر شده است کیلومترها دنبالت می کنند تا چیزی ازت بگیرند .

 

وی عنوان کرد : متکدیان چه نیازمند و چه حرفه ای با شیوه های بسیار نوین، احساسات برانگیز، و امرار معاش می پردازد و از عواطف این ملت بهترین استفاده را می کنند.

 

این گردشگردر پایان از مسئولین شهرستان قشم خواستار رفع این مشکل بزرگ شد و اظهار داشت : به نظرمی‌ رسد اقدامات کافی و لازمی از سوی مسئولان امر در این زمینه انجام نشده زیرا اگر کوچکترین کاری برای مقابله با این آسیب اجتماعی انجام می گرفت امروز شاهد کاهش پدیده تکدی گری بودیم نه اینکه روز به روز بردامنه این مشکل افزوده  شود .

 

 

انتهای پیام/ س

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است