منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲
شناسه خبر: 256443
گروه :خبر
IMG_9988

تعدادی از نانوایان قشم خواستار رسیدگی به آردهای بی کیفیت تحویلی به این واحد های صنفی شدند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  قشم آزاد ، نانوایان هنوز مجبورند آرد مورد نیاز خود را از  کارخانه ای تهیه کنند  که توسط اداره غله به آنها معرفی می شود و کیفیت در این بین قربانی سیاستگذاری های مدیران دولتی می شود.

هر چند یارانه نان دیگر به نانوایان پرداخت نمی شود و قرار بود با این کار و رقابتی شدن ، کیفیت نان بهبود یابد اما با توجه به اجبار تهیه آرد از واحدهای مشخص باید از رسیدن به این آرزو چشم بست.

اما کاهش شدید کیفیت نان در چند هفته اخیر را از یک کارشناس آرد جویا شدیم که صحبت های وی در جای خود قابل تامل است .

آرد ساز یکی از کارخانه های بندرعباس در گفتگو با خبرنگارقشم آزاد گفت : متاسفانه گندمهای تحویلی به کارخانه های آرد استان از گندمهایی است که چهار سال در انبار مانده و در شرایط غیر استاندارد نگهداری می شود و همانطور که همه می دانند هنوز در هرمزگان سیلوی نگهداری گندم ساخته نشده است.

وی افزود : اداره استاندارد غذا و دارو جلو استفاده از این گندمها را گرفته اما با فشار اداره غله کارخانه های آرد موظف به استفاده از این گندمها هستند.

این کارشناس علت فشار اداره غله را آزاد سازی آرد و از طرفی وجود ۵۵ هزار تن گندم چهار سال مانده در انبار دانست و افزود : این گندمها به دلیل قرار گرفتن در رطوبت ، مزه و بوی بدی به خود گرفته و چندین نفر در میناب به دلیل استفاده از این آردها دچار مسمویت شده اند و هر روز شاهد شکایات مختلفی از مردم در سطح استان هستیم.

کاهش زمان نگهداری نان ، تغییر مزه و بو در مدت زمان کوتاه و خشک شدن سریع از جمله معایب آردهایی است که توسط این گندمهای به دست می آید.

امیدواریم رسیدن منفعت به افرادی خاص با پر کردن شکم مردم و آن هم با شعار افزایش کیفیت همراه نباشد و مسئولین هر چه زودتر به این موضوع رسیدگی کنند.

 

 

 

 انتهای پیام/م

 single
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است