منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۲
شناسه خبر: 234122
گروه :خبر
13940723000275_PhotoA

یکی از نیروهای دفاع مردمی شهرک الفوعه درباره عدم پایبندی حامیان گروه‌های تروریستی به آتش‌بس «مضایا-زبدانی» اعلام کرد بیشتر مواد غذایی و دارویی ارسال‌شده به این شهرک‌ و شهرک «کفریا» یا تاریخ مصرف گذشته است یا مقادیری از آن به سرقت رفته‌.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پس از آتش بس در شهرک «مضایا» در مرز لبنان در مقابل شهرک‌های محاصره شده و شیعه نشین «الفوعه» و «کفریا»، دولت سوریه و گروه‌های تروریستی با همکاری کشورهای منطقه به توافقی شش ماهه رسیدند.

در نتیجه این توافق مقرر شد کمک‌های بشر دوستانه و نیازهای اساسی شهروندان محاصره شده الفوعه و کفریا در استان ادلب (شمال غرب) تامین شود و در مقابل، تروریست‌های محاصره شده در شهرک مضایا (شمال غرب دمشق) تحت فشار بیشتر قرار نگیرند.

پس از گذشت یک ماه از آتش بس میان دولت سوریه و گروه‌های تروریستی در شهرک های یاد شده، در نهایت محموله‌های مورد نیاز به شهرک‌های محاصره شده و شیعه نشین الفوعه و کفریا ارسال شد اما با باز شدن بسته‌های به اصطلاح کمک های بشر دوستانه، رسوایی جدیدی در کارنامه حامیان منطقه‌ای گروه‌های تروریستی ثبت شد.

«عدنان الراعی» یکی از نیروهای دفاع مردمی شهرک الفوعه در گفت وگو با خبرنگار فارس، خبر ناقص بودن محموله‌های غذایی، دارویی و بهداشتی به شهرک های محاصره شده را تایید کرد و گفت: بخشی از این کمک‌های عجیب و غریب نیز توسط گروه‌های تروریستی غارت شده است.

وی افزود: بسته‌های ارسال شده با نیازهای مردم رنج دیده و محاصره شده هیچی انطباقی ندارد و فاکتورهای کمک‌ها با محتویات محموله‌ها همخوانی ندارد.

این منبع میدانی تصریح کرد: در حالی که فاکتورهای حاوی شیر خشک در لیست کمک ها درج شده اما هیچ اثری از شیر خشک در میان بسته‌های ارسالی نیست.

وی وضعیت کودکان در شهرک های الفوعه و کفریا را نگران کننده توصیف کرد و گفت: بخشی از کمک‌ها به سرقت رفته و بخشی دیگر نیز با نیازهای اساسی مردم تناسب ندارد. به طور مثال حجم زیادی پلاستیک، نایلون و روغن ارسال شده است که نمی توان از آن استفاده کرد و محموله های سوخت بسیار ناچیز است.

عدنان الراعی افزود: نکته جالب‌تر این است که در محموله‌های غذایی مقداری زیادی بیسکویت وجود دارد که تاریخ مصرف آنها منقضی شده و جان شهروندان را نیز به خطر می اندازد.

سرقت مواد دارویی و پزشکی

این نیروی دفاع مردمی با ابراز نگرانی از وضعیت جسمی مجروحان، کودکان و زنان آسیب دیده، گفت: مایحتاج درمانی به صورت ناقص ارسال شده و این مسئله نشان می دهد، بخش‌هایی از تجهیزات پزشکی به شکل عامدانه جدا شده و برای درمان قابل استفاده نیست. به طور مثال بسته‌های حاوی سرم، فاقد سرنگ هستند.

این منبع میدانی در پایان خاطرنشان کرد: محموله‌های ارسالی قابل استفاده بسیار ناچیز و محدود است و بخش زیادی از بسته‌های حاوی مواد غذایی، دارویی و بهداشتی قابل مصرف نیست.

برخی منابع در این شهرک گفتند که زمانیکه سوخت و مایحتاج‌های حیاتی ارسال نمی‌شود وجود اقلامی مانند مسواک، سیم ظرفشویی و اقلام مشابه به چه کار مردم می‌آید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی