منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
شناسه خبر: 178592
گروه :خبر
 

آیت الله العظمی مکارم در واکنش به سخنان امام مسجدالحرام:

رسوایی بی‌سابقه شما در جده برای همگان کافی است

ضرت آیت الله مکارم شیرازی در واکنش به سخنان سخیف امام جماعت مسجد الحرام گفتند: پس از ظهور داعش، القاعده، النصره و … معلوم شد که مکتب شما بر خلاف عقل، نص و قرآن بوده و میوه این درخت، همین گروه های تروریستی هستند؛ پس آبرومندانه این است که از مکتب وهابیت فاصله گرفته و به مسلمانان بپیوندید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، این مرجع تقلید  صبح امروز در درس خارج فقه خود  در مسجد اعظم در واکنش به سخنان امام مسجدالحرام، اظهار داشتند: آنها در این مسجد مقدس شروع به بد و بیراه و تکفیر شیعیان و ایرانیان کرده اند؛ در حالی که سه هفته گذشته کنگره ای را بر ضد تکفیری ها برگزار کرده بودند.

ایشان ادامه دادند: امام مسجدالحرام در سخنان خود گفته است که نباید به جنگ اسرائیل برویم؛ بلکه باید با شیعیان بجنگیم.

این مرجع تقلید خطاب به امام مسجدالحرام ابراز داشتند: شما دیروز می گفتید که تکفیری ها از ما نیستند؛ اما امروز در مقدس ترین مکان شروع به تکفیر شیعیان کرده اید؛ آن هم بعد از آنکه فساد مکتب شما بر همگان ظاهر شده است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان ساختند: پس از ظهور داعش، القاعده، النصره و … معلوم شد که مکتب شما بر خلاف عقل، نص و قرآن بوده و میوه این درخت، همین گروه های تروریستی هستند؛ پس آبرومندانه این است که از مکتب وهابیت فاصله گرفته و به مسلمانان بپیوندید.

*شما عراق و یمن را ویران کردید؛ حالا طلبکار شدید؟

معظم له تصریح کردند: شما خود را از دیگران جدا کرده و شیعه و سنی را تکفیر می کنید. شما عراق و یمن را خراب و ویران کردید؛ حالا طلبکار شدید؟

ایشان خطاب به آل سعود که شما در یمن چه کاری می خواهید انجام دهید؟ اظهار داشتند: شما باید ببینید خواست مردم این کشور چیست. آیا عراقی ها و یمنی ها حق ندارند از کشور خود دفاع کنند؟ جالب اینجاست که مفتی اعظم این کشور اعلام کرده که حمله به یمن و بمباران آن، بسیار حکیمانه بوده است.

*وهابیت در خیال واهی زندگی می کند

این مرجع تقلید با بیان این مطلب که وهابیت در خیال واهی زندگی می کنند، ابراز داشتند: آنها در سخنان خود اعلام کرده اند که شیعیان قصد تصرف مکه و مدینه را دارند؛ در حالی که اصلا واقعیت نداشته و در خیال واهی به سر می برند.

*رسوایی بی سابقه شما در جده برای همگان کافی است

حضرت آیت الله مکارم در پایان با بیان این مطلب که رسوایی بی سابقه شما در جده، برای همگان کافی است و در تاریخ سابقه ندارد، خاطرنشان ساختند: امیدوارم تذکرات ما را دوستانه دانسته و مطابق آن عمل کرده و مسلمین را از این بلای عظیم نجات دهند.

معظم له در بخش دیگر از سخنان خود به روایتی از امام حسن عسکری(ع) اشاره کردند و گفتند: این امام همام فرمودند: «صَدیقُ الْجاهِلِ تَعَبٌ/ دوست نادان، مایه رنج است».

ایشان تصریح کردند: از آغاز خلقت بشر، عظمت انسان در علم و دانش بوده است؛ به همین دلیل بوده که حضرت آدم مسجود فرشتگان واقع شده است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه جهاد علم از مهمترین جهادها در اسلام است، اظهار داشتند: حوزه های علمیه مراکز بسیار مقدسی هستند؛ چراکه در آن علم وجود دارد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به طلاب ابراز داشتند: شما باید در فراگیری علم جدی بوده و حوزه باید روز به روز بالنده تر باشد.

معظم له افزودند: باید علوم خود را به دیگران انتقال داده و به تبلیغ بپردازید؛ چراکه شاید این واجب کفایی در عصر ما به واجب عینی تبدیل شده باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان