منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۰
شناسه خبر: 276497
گروه :خبر
hormoz

رستوران‌های چینی به منظور جذب مشتری بیشتر و افزایش مشتریان دائمی با ریختن مورفین در غذاها مشتریان را معتاد می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، نزدیک به 35 رستوران در چین مواد غذایی خود را به مواد مخدری همچون مورفین و کدئین آلوده می‌کنند تا از این طریق بتوانند مشتریان دائمی خود را افزایش دهند. نودل، گوشت خرچنگ و سوپ از جمله غذاهایی هستند که با مواد مخدر آلوده شده است .

مصرف این غذاها به مدتی طولانی سبب اعتیاد فرد می‌شود و در نهایت می‌تواند منجر به اعتیاد شدید به مواد مخدر شود. علاوه بر این، مشتریان با رجوع دوباره به این رستوران‌ها و مصرف دوباره آن غذاها احساس آرامش و آسودگی می‌کنند به همین دلیل ترجیح می‌دهند بیشتر از غذاهای آن رستوران استفاده کنند.

رستوران‎هایی که معتاد می کنند+تصاویر

در بیشتر موارد آن‌ها در سوپ‌ها و سایر غذاها یا پیش‌غذاها خشخاش می‌ریزند و آن را با نمک و پودر فلفل پنهان می‌کنند. صاحب یکی از رستوران‌هایی که در غذاها پودر خشخاش می‌ریختند به 18 ماه حبس در زندان محکوم شد. گفته می‌شود که کیفیت محصولات غذایی چین از مناسب نیست و از قوانین و استانداردهای سلامت پیروی نمی‌کند.

رستوران‎هایی که معتاد می کنند+تصاویر

این اقدام بسیار غیرقانونی و خطرناک است و می‌تواند به‌راحتی سلامتی افراد را به‌خطر بیندازد و علاوه بر این خیانت به اعتماد مردم و مشتریان است. استفاده از این غذاها ممکن است در مدتی کوتاه به افراد آسیب نرساند اما در طولانی مدت می‌تواند سلامتی افراد را به شدت تهدید کند و ناخودآگاه آن‌ها را به ورطه اعتیاد بکشاند.

رستوران‎هایی که معتاد می کنند+تصاویر

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی