منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
شناسه خبر: 244854
گروه :خبر
13940414000381_PhotoA

نماینده مردم تهران ضمن انتقاد از عدم اعلام وصول لایحه شفافیت مالی انتخابات تاکید کرد که از این لایحه استقبال می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان، در تذکر آیین‌نامه‌ای خود درباره ماده 23 لایحه بیمه اجباری، خسارات وارد شده شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه اظهار داشت: دولت لایحه‌ای را در تاریخ 24 آبان‌ماه تقدیم مجلس کرده اما روی این لایحه تاریخ 19 آبان‌ماه درج شده است و این در صورتی که این لایحه روز 24 آبان توزیع نشد و روز بعد به دست ما رسید؛ لایحه مربوط به شفافیت منابع مالی و هزینه‌های انتخابات.

وی ادامه داد: در همان شب وزیر کشور در تلویزیون اعلام کرد که ما لایحه‌ای را به مجلس داده‌ایم که فردا روزنامه‌ها تیتر زدند «هراس از شفافیت».

نماینده مردم تهران در مجلس در همین زمینه تصریح کرد: مجلس هفته گذشته 3 روز جلسه داشته است، امروز هم من لیست را نگاه کردم و دیدم 15 دوفوریتی در لیست بود. من و بسیاری از نمایندگان از شفافیت هزینه‌های انتخاباتی استقبال می‌کنیم اما اینطور با حیثیت مجلس بازی کردن با اهداف سیاسی و انتخاباتی درست نیست.

«برداشت شده است که مثلا ما می‌ترسیم، ولی خیر، خیلی هم خوب است، ولی این سازوکار دارد و باید از حیثیت مجلس دفاع شود. آقای لاریجانی نباید تلقی شود که مجلس این را نمی‌خواهد.»

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر رسایی اظهار داشت: این لایحه در وقت معین داده شده و تاخیر و تعللی در کار نبوده است و مطابق ضوابط در نوبت قرار دارد و حتما مطرح خواهد شد. اینکه گفته شده مجلس تعلل کرده است، حرف نادرستی است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است