منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۰۵
شناسه خبر: 273920
گروه :خبر
11214

رسانه های ارزشی قدم به میدانی می گذارند که بیشتر به میدان مین شبیه است، آنها قربانیانی هستند برای پاکسازی یک منطقه از آلودگی ها و معبری می سازند برای عبور از تباهی به کمال.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه،دنیای امروز و افزایش روز افزون دغدغه ها ، فاکتور های معیشتی و سبک زندگی جامعه انسانی را تغییر داده است، چالش های دنیا امروز با قرن های ییش متفاوت و گاها در تناقض است، یک از فاکتورهای جدایی ناپذیر جامعه امروز رسانه و ضرورت وجودی آن است.

مردم به رسانه های متملق هیچ نیازی ندارند و این گونه رسانه ها نمی تواند مشکل جوامع بشری را بکاهدو رسانه های روابط عمومی محور بلندگوی مسئولان هستند و مردم با آنها هیچ احساس مودتی نخواهند داشت.

مطبوعات منتقد بزرگترین خادم نقد شونده هستند، نقد می تواند جامعه را از رکود اقتصادی و فکری نجات بدهد، نقد می تواند روزمرگی را از سازمان ها بیرون کند و پنجره های جدیدی را باز کند.

البته همانگونه که رهبری به کرات سفارش کرده اند نقد باید منصفانه باشد، در واقع این مطالبه رهبری از رسانه ها است که دنبال نقد منصفانه باشند و از تملق شخص و سازمان ها خودداری کنند.

کشور ما که جز کشورهای جهان سوم بوده از در حال توسعه بودن می خواهد به جامعه توسعه یافته در تمام فاکتور ها بر اساس موازین شرعی تبدیل شود، قطعا یکی از این فاکتور رسانه های آزاد است.

رسانه ها در نوک پیکان تحول خواهی قرار دارند و در کشورهای جهان سوم گاهی سیبلی هستند که برای نشانه گرفتن علت مشکلات وقلمداد شدن جوسازی های ، فرهنگ برخورد با رسانه نیز باید تغییر کند و مسئولین نقدهای منصفانه را با آغوش باز بپذیرند و حتی منتقدان خیرخواه را حمایت کنند.

مردم برای بیان حرف هایشان به یک منبع راستین نیاز دارند، اگر رسانه های داخلی این فرصت را در اختیار مردم قرار ندهند قطعا رسانه های معاند و بیگانه از این موضوع سوء استفاده می کنند و تلاش خواهند کرد تا از کوچکترین مشکل معیشتی مردم اهرمی بسازند برای فشار و زیر سوال بردن انقلاب، اگر جامعه چنین ظرفیتی ندارد که رسانه های آزاد را بوجود بیاورند، دولت باید این کار را انجام دهد و اقدامات لازم را برای ورود رسانه ها به بطن زندگی مردم محیا کنند.

سید جمالدین اسد آبادی که یکی از روشنفکران معاصر سرزمین ما و جهان اسلام بود که تلاش های زیادی را برای برقراری وحدت و برادری برای پیشرفت جهان اسلام نمود و سفرهای زیادی را به نقاط مختلف دنیا رفت و از اوضاع و احوال جهان آن روز به خوبی مطلع بود ، وی اعتقاد ویژه ای به رسانه ها و نشریات داشت و معتقد بود که بزرگترین خدمت را برای اصلاح جامعه و آگاهی بخشی به مردم را می توانند ایفا کنند و جمله بسیار زیبایی دارد که می گوید: در جامعه ای که رسانه دارد نیازی به عدالت خانه نیست، قطعا منظور اسد آبادی تعطیلی عدالت خانه ها نبود بلکه منظور او جایگاهی است که رسانه می توانند در جامعه ایفا کنند، عدالت خانه برای اصلاح جامعه و افراد است و این همان هدف است که رسانه ها دارند البته با سبک و سیاقی در واقع هدف رسانه های حقیقی و عدالت خانه یکی است.

البته آسیب های زیادی پیرامون رسانه وجود دارد و گاها رسانه ها آلت دست مستکبرین شده اند و در تاریخ به وفور مشاهده شده که عملکرد رسانه ای موجب بروز اغتشاش در جامعه شده است اما هستند رسانه هایی که بر اساس ارزش های اخلاقی، دینی و انسانی قدم به میدانی می گذارند که بیشتر به میدان مین شبیه است، رسانه ها گاها قربانیانی هستند برای پاکسازی یک منطقه از آلودگی ها و معبری می سازند برای عبور از تباهی به کمال.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است