منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳
شناسه خبر: 250339
گروه :خبر
index

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با بیان اینکه رسالت دانشجو عدالت خواهی و آرمان گرایی است، افزود: دانشجو باید در فضای دانشگاه خط فکری خود را دنبال کند و باید از این آسیب ها احزاب پرهیز شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهدی باقری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در گفتگو با هرمز پرس با بیان اینکه در حال حاضر انجمن اسلامی و بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد بندرعباس فعالیت می کنند، گفت: هردوتا تشکل دانشجویی مخاطب خاص خود را دارند و مخاطبان براساس صلاحیتهای خود در برنامه شرکت می کنند.

 

وی اظهار کرد: طبقه بندی براساس نظرسنجی دانشجویان ، میزان رضایتمندی براساس اخلاق، نظم و از نظر استفاده از تکنولوژی های جدید انتخاب می شوند که هر ترم متغیر می باشد و میزان رضایت مندی براساس شاخصها انتخاب می شوند که در زمینه های مختلف علمی می باشند.

 

باقری با بیان اینکه رسالت اصلی دانشگاه پرورش و آموزش می باشد، افزود: در زمینه فرهنگ سازی و ارتقای علم و دانش بایددانشجویان موفق باشند چرا که دانشجویان در آینده مسئولیت های مهمی را برعهده خواهند گرفت و سطح علمی و فرهنگی دانشجویان را در بالاترین سطح قرار بگیرد.

 

رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس تصریح کرد:کرسی آزاد اندیشی که مورد تاکید مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد هر ماه دوبار انجام می شود و این برنامه تا زمانی که دانشجویان حضور داشته باشند ممتد خواهد بود.

وی تاکید کرد: این برنامه با درخواست دانشجویان وصدور مجوز از سوی دانشگاه برگزار می شود و در این زمینه دانشجویان فعال هستند.

 

باقری با بیان اینکه وجود احزاب در هر فضایی آسیب های خود را دارد، گفت:رسالت دانشجو عدالت خواهی و آرمان گرایی است که می طلبد دانشجو در فضای دانشگاه خط فکری خود را دنبال کند و در هرحال مکانی که احزاب وجود داشته باشد آسیبهای خود را خواهد داشت که باید از این آسیب ها پرهیز شود.

 

وی تصریح کرد: دانشجو به عنوان عنصری در دانشگاه ومستقل باید با نگاه آرمان گرایانه و عدالت خواه حضور پیدا کند لذا ورود جریانهای سیاسی به دانشگاهها تبعات منفی در پی خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس با اشاره به رسالت دانشگاهها تاکید کرد:دانشگاه باید باایجاد فضای با نشاط سیاسی در کشور و دانشگاه دانشجوها را با سلایق مختلف ترغیب به حضور در جامعه نمایند.

وی با بیان اینکه نخبه پروری نیازمند شناسایی ویژه و کارکردهای خاص است، تصریح کرد: پرورش نخبه پروری در حال حاضر در آموزش و پرورش برنامه شهاب( شناسایی و هدایت استعدادهای برتر) در حال انجام است و تاکنون نخبه پروری به شکل الگوی علمی دنبال با استفاده از  امکانات آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی نشده است.

 

باقری خاطر نشان کرد: برای پرورش افراد نخبه باید کسانی که در زمینه های مختلف فرهنگی-هنری ، علمی و سایر زمینه شناسایی شوندو با شکوفا کردن استعدادها و فعالیت های فضایی ایجاد شود که بتوانند به رشد خود ادامه دهند و این امر اکنون در دانشگاهها کمتر دیده می شود.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است