منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۱
شناسه خبر: 219964
گروه :خبر
13940622000509_PhotoA

تروریست‌های سوریه به فرمان عربستان و ترکیه تلاش می‌کنند حومه لاذقیه را نیز ناامن کنند، در این حال روسیه با ارسال تجهیزات بیشتر به سوریه و برگزاری رزمایش دریایی در ساحل طرطوس، بر پشتیبانی بیش از پیش خود از دولت سوریه تأکید می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اوضاع سوریه، این روزها و هفته‌ها شاهد تغییراتی در عرصه سیاسی و یارکشی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است که بحران آوارگان سوریه و تغییر جهت برخی کشورهای منطقه‌ای و اروپایی در قبال گفت‌و‌گو با بشار اسد و هماهنگی با دولت مسکو و در مقابل افزایش دشمنی عربستان و ترکیه با روسیه و صدور فرمان به تروریست‌ها برای حرکت به سمت لاذقیه (محل پایگاه دریایی روسیه) بارزترین آن‌هاست.

در این میان بار دیگر، روسیه بر حضور بشار اسد در عرصه سیاسی سوریه تأکید و «دمتری بیسکوف» سخنگوی کرملین اعلام کرد: هیچ جایگزینی برای بشار اسد در سوریه جهت حفظ تمامیت ارضی این کشور و مبارزه با داعش وجود ندارد.

در این میان در ادامه سلسله اظهار نظرهای مقامات اروپایی که نوعی زاویه‌گیری از آمریکا در قبال سوریه را نشان می‌دهد؛ «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، روسیه را دارای نقش اساسی در حل بحران سوریه دانست و گفت: کشور آلمان و دیگر کشورهای غرب اروپا، به همکاری با روسیه برای حل بحران سوریه نیاز دارند.

صحبت‌های انگلا مرکل در مورد روسیه در حالی است که باراک اوباما، روز گذشته روسیه را دارای نقش تخریبی در سوریه دانسته و از اقدامات مسکو در این کشور انتقاد کرده بود.

همچنین امروز (یکشنبه) در دمشق، همایش اتحادیه‌های سندیکای بین‌المللی در دمشق در همدلی با کارگران و مردم سوریه در مقابله با تروریسم، برگزار می‌شود و «جرج مفریکاس» دبیرکل اتحادیه سندیکاهای جهان، خواستار توقف دخالت خارجی در سوریه و برداشته شدن تحریم‌ها و محاصره مردم سوریه شده است.

از سوی دیگر، در زمینه تحولات نظامی، در جدیدترین درگیری‌ها، نیروهای ارتش سوریه با تروریست‌ها در حومه لاذقیه و در تپه‌های «قبر حشیش» در سلسله کوههای «جبل الاکراد» درگیر شدند.

مدتی است که اتاق عملیات عربستان و ترکیه، تروریست‌ها را به سمت لاذقیه گسیل کرده و این موضوع نگرانی روسیه را که در ساحل این شهر پایگاه دریایی دارد، برانگیخته است.

در همین حال، روسیه تصمیم دارد در هفته آینده مانوری در دریای مدیترانه و در ساحل طرطوس برگزار کند و به گزارش رویترز، این مانور در مساحتی به پهنای 100 کیلومتری از ساحل سوریه تا قبرس را در بر می‌گیرد و انواع موشک‌ها در این رزمایش به کار برده خواهد شد.

یک منبع نظامی در این باره به رویترز گفته است: مجموعه 5 فروند کشتی موشک‌انداز به سمت ساحل سوریه حرکت کرده‌اند و انجام این مانور با دولت دمشق هماهنگ شده است.

مانور دریایی روسیه در سواحل سوریه در حالی است که در هفته‌های گذشته گزارش‌های بسیاری در مورد قصد مسکو برای ورود بیش از پیش به صحنه نبرد در سوریه، نوشته اند و بنا به گزارش‌ها، روسیه سربازان و سلاح‌های جدید به سوریه گسیل کرده است که جنگنده‌های «میگ31» و «سوخوی30» و همچنین سامانه «اس آی22» جزو این ادوات جدید است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است