منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۵
شناسه خبر: 255967
گروه :خبر
13940924000646_PhotoA

یک گروه از هکرهای انگلیسی نشانی‌های اینترنتی 3 حساب کاربری متعلق به داعش را در عربستان و انگلیس ردیابی کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، هکرهای انگلیسی با ردیابی حساب‌های کاربری گروهک تروریستی داعش در توییتر متوجه شدند آدرس‌های اینترنتی این حساب‌ها به وزارت کار و بازنشستگی انگلیس تعلق دارد.

به نوشته روزنامه انگلیسی میرور، هکرهایی که تعدادی از حساب‌های کاربری متعلق به داعش را ردیابی می‌کردند متوجه شدند آدرس این حساب‌ها متعلق به سازمان کار و بازنشستگی انگلیس است.

این هکرها که 4 متخصص کامپیوتر هستند مدارکی را منتشر کردند که بر اساس آن معلوم می‌شود آدرس حداقل 3 حساب کاربری داعش در توییتر به دفتر لندن وزارت کار و امور بازنشستگی انگلیس، تعلق دارد.

این گروه هکری با پیگیری آی پی (نشانی اینترنتی) 3 حساب کاربری داعش در توییتر اطلاعاتی به دست آورد که با دادن جزییات آن به روزنامه میرور معلوم می‌شود این حساب‌هایی که کمپین تبلیغاتی برای جذب تروریست به راه انداخته بودند، آی پی آدرس‌هایی متعلق به وزارت کار و بازنشستگی انگلیس در اختیار دارند.

ردیابی اولیه این حساب‌های کاربری داعش نشان می‌دهد نشانی‌های اینترنتی این حساب‌ها در عربستان سعودی مستقر است اما این هکرها با بررسی بیشتر متوجه شدند که این حساب‌ها از ابزارهای حرفه‌ای، استفاده می‌کنند که با ردیابی آنها معلوم می‌شود، نشانی اینترنتی این حساب‌ها، متعلق به وزارت کار و بازنشستگی انگلیس است.

البته روزنامه سان مدعی شده که نشانی‌های اینترنتی ردیابی شده توسط این گروه در واقع آی پی‌هاییست که به معاملاتی غیر علنی میان انگلیس و عربستان سعودی تعلق دارد و بعد از قرارداد میان دو کشور توسط داعشی‌ها استفاده شده است.

از سوی دیگر، ابتدا وزارت کار و بازنشستگی انگلیس در اختیار داشتن نشانی‌های اینترنتی را رد کرد اما «جمی ترنر» متخصص آی تی متوجه شد شماری نشانی اینترنتی به فروش رسیده و در ماه اکتبر به عربستان سعودی منتقل شده‌اند.

دفتر نخست وزیری انگلیس هم تایید کرده است این نشانی‌های اینترنتی از انگلیس به عربستان سعودی فروخته شده است و آی پی‌های وزارت کار و بازنشستگی انگلیس نیز بخشی از آن بوده است.

یکی از سخنگوهای دفتر نخست وزیری انگلستان گفته است «دولت میلیون‌های آی پی آدرس بلااستفاده در اختیار دارد که آنها را می‌فروشیم تا مابازای آن چیزی به دست بیاوریم. تعدادی از این آدرس‌ها را به شرکت‌های ارتباطی در انگلیس و در شرکت‌های بین‌المللی فروختیم تا به مشتریان آنان این امکان را بدهیم که به اینترنت ما متصل شوند.»

البته دولت انگلیس هرگز میزان سود مالی از فروش این آدرس‌های اینترنتی به عربستان سعودی را افشا نکرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است