منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴
شناسه خبر: 291760
گروه :خبر
13940809000822_PhotoA
 

وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اعلام کرد

رتبه‌بندی بسیاری از فرهنگیان زیر ۶ سال سابقه در سال آینده

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد طرح رتبه‌بندی بسیاری از فرهنگیان دارای سابقه زیر ۶ سال که مشمول رتبه‌بندی نشدند، سال آینده اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه پیش کنگره شهدای دانش‌آموز که در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد در جمع خبرنگاران در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: تلاش می‌کنیم فرهنگ ایثار و شهادت را به دانش‌آموزان نسل امروز منتقل کنیم و مدارس شاهد نیز در این خصوص نقش خود را ایفا می‌کنند.

وی ادامه داد: کیفیت مدارس شاهد طی این سال‌ها رشد پیدا کرده و اعتقاد داریم باید این مدارس هم به لحاظ کیفیت آموزشی و تربیتی رشد داشته باشد و هم دانش‌آموزان بتوانند از آموزش و پرورش مناسب‌تری در این مدارس بهره‌‌مند شوند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص ساماندهی مدارس شاهد گفت: سیاست و جهت‌گیری ما ارتقای کیفیت مدارس شاهد است.

وی در خصوص پاداش پایان خدمت فرهنگیان و اینکه گفته می‌شود هنوز این پاداش به ‌آنها پرداخت نشده است، افزود: همین امروز بنده از مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران سوال کردم و اعلام کردند از 2 هزار و 600 نفری که در تهران بازنشسته داریم بیش از هزار و 500 نفر از آنها تا دیروز پاداش پایان خدمت خود را دریافت کردند و از نظر اعتباری مشکلی نداریم و پاداش آنها پرداخت می‌شود.

وی در خصوص وضعیت مدارس و نسبت دانش‌آموزان تیزهوش تصریح کرد: در حال بررسی هستیم و انشاءالله اعلام می‌کنیم و قبلا نیز اعلام کردم؛ حدود دو درصد تا 2 دهم درصد دانش‌آموزان را تیزهوش تلقی می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد در برخی شهرستان‌ها در سال‌های گذشته این نسبت خیلی بالا بوده و حتی به 25 درصد نیز رسیده است و طبیعی است که آموزش و پرورش با حفظ مدارس استعدادهای درخشان به تدریج سعی می‌کند این نسبت را به استانداردهای جهانی نزدیک کند.

فانی در خصوص خالی بودن ظرفیت آزمون استخدامی، اختصاص دادن بخشی از آن به معلولان گفت: طبق قانون 3 درصد ظرفیت استخدام‌ها متعلق به معلولان است که ما اعمال می‌کنیم و مشکلی وجود ندارد اما اگر ظرفیت خالی داشته باشیم به ظرفیت سال آینده اضافه می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص فرهنگیانی که مشمول رتبه بندی نشده‌اند، خاطرنشان کرد: سال آینده برای عده کثیری از همکاران که سابقه خدمت آنها زیر 6 سال بوده و مشمول رتبه بندی نشدند حکم آنها را به تدریج پس از ارزیابی که صورت خواهد گرفت اجرا می‌کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است