منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
شناسه خبر: 279445
گروه :خبر
یبی

حضور علماء بزرگ در بندرعباس برای پیشبرد اهداف انقلاب بسیار ارزشمند بود ورود آیت الله مکارم که به مدت یکماه در مسجد کوفه بندرعباس مستقر بود نقطه عطفی در برنامه های دینی و انقلابی هرمزگان بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ؛حجت الاسلام و المسلمین غلامعباس متین خاطرات دوران پس از انقلاب را اینگونه روایت می کند ؛  مجالس سخنرانی آیت الله مکارم این روحانی بزرگ باعث شد که من برای روحانی شدن و تحصیل در این رشته تصمیم جدی خود را بگیرم در آن شرایط برای من هم این زمینه بوجود آمد تا بتوانم در مدرسه فیضه درس بخوانم .

همزمان با تحصیل کارهایی را همچون آوردن کتاب ،جزوه و اعلامیه به بندرعباس انجام میدادم ، البته فکر میکردم که خیلی محرمانه و مخفیانه کار میکردم اما غافل از اینکه شنبه(قنبر اردشیری )به عنوان دوست ماموریت داشت که تمام کارهای ما را به ساواک گزارش دهد.

کمبود جا ، عامل آزادی

با کتاب فروشی ارچن که در چهارراه فاطمیه قرار داشت و مسئول کتابخانه آقای بیژنی و یکی از فعالین انقلاب بود ارتباطی داشتم ، در آن زمان هم کتابهایی را که تازه در نجف به چاپ رسانده بود از جمله رساله امام را خود به بندرعباس می آوردم همه اینها باعث ایجادحساسیت ساواک در برنامه های من شده بود .

یک شب که برف سنگینی در قم می آمد کتابهایی را که خریده بودم تا برای ایام محرم به بندرعباس بیاورم ، آماده کردم و به همراه هم اتاقی ام خوابیدیم ، یکباره در اتاق باز شد و افرادی با یک نورافکن بزرگ که همراه داشتند به داخل اتاق حمله کردند بعد از جستجوی اتاق و پیدا کردن کتابها گفتند: این کتابها مال کیست؟و ما گفتیم نمیدانیم ، آورده اند و در اینجا گذاشته اند.

به هرحال با همین بهانه ما را بدون لباس در هوای سرد دستگیر کردند و به زندان شهربانی بردند. یک ماهی در آنجا بودم تا اینکه ما را به زندان قزل قعله (اوین) بردند. به علت نبود جا در زندان ، بلاخره بعد از 8 ماه در هوای گرم شهریورماه نیز با همان لباس ها آزاد شدم .

البته هنگام آزادی از من تعهد گرفتند که به قم باز نگردم . رفتم شمس العماره که از آنجا با ماشین به سمت یزد حرکت کنم تا هم بتوانم بعد از 8 ماه که خانواده ام از زنده یا مرده بودنم خبری نداشتند ببینم، هم شهید صدوقی را تا فعالیت های خود را این بار در یزد ادامه دهم.

Untitled

کمیته به همه امور مردم رسیدگی می کرد

بعد از 22 بهمن اولین نهادی که برای حفظ انقلاب و برقراری امنیت کشور تشکیل شد ، کمیته بود.آیت الله مهدوی کنی بنده را به عنوان مسئول کمیته انقلاب هرمزگان منصوب کرد. و من هم شیخ حسن حمایتی را معاون کمیته انتخاب کردم .

کمیته به همه امور اجتماعی ، اقتصادی، قضایی و.. مردم رسیدگی می کرد. در آن زمان بیشترین حجم کاری کمیته به دستگیری و انتقال عوامل نظام شاهنشاهی از بندرعباس به تهران که به قصد فرار از کشوراز طریق راه آبی به استان می آمدند، اختصاصی داشت.

بعد از آن هم وقوع سیل و بارندگی شدیدی که منجر به بی خانمان شدن خیلی از هم استانی ها شد ؛بخش بزرگی از توان فعالیتی کمیته ، کمک رسانی به مردم آسیب دیده از سیل بود. بعد از آرامش نسبی که در شهر حاکم شد .

در مسجد فاطمیه که مرکز تصمیم گیریها بود با همرزمان انقلابی و مردم گرد هم آمدیم و اولین استاندار هرمزگان دکتر نصرالله گرجی پزشک اطفال و سایر مسئولین استانی را معرفی و منصوب کردیم ؛ و مردم با گفتن تکبیر این انتصاب ها را تایید کردند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است