منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۲۹
شناسه خبر: 328787
گروه :خبر
??????? ?? ????????????????????? ??????

استاد دروس قرآنی اظهار کرد: عملی بهتر از ورع یا تقوا پیشه کردن نیست، راه خیر گام به گام است و قدم های اول مهم است از پوست برویم به مغز تا کار جواب بدهد،

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت السلام و المسلمین محسن قرائتی استاد دروس قرآنی در گفتگو با خبرنگار رفتارنیوز در بیان اهمیت ماه مبارک رمضان که آن را ماه رحمت، مغفرت و ماهی که شب هایش بهترین و روزهایش بهترین می باشد ، گفت: عملی بهتر از ورع یا تقوا پیشه کردن نیست، راه خیر گام به گام است و قدم های اول مهم است از پوست برویم به مغز تا کار جواب بدهد، مُبَلغ باید از افکار عمومی نترسد.

 

وی افزود: آدم زود بی دین می شود باید مواظب باشیم شیطان گام به گام می آید جلو حتی به دروغ شوخی هم نکنید.

 

استاد دروس قرآنی در بیان عاقبت به خیری و عاقبت به شری گفت: حضرت یوسف سه حادثه برایش اتفاق افتاد، به چاه افتادن، به زندان افتادن و به حکومت رسیدن برایش اتفاق افتاد که توانست با عاقبت به خیری از آن بیرون بیاید، چه گونه آدم بد عاقبت می شود؟ اگر گناه کوچکی کردید و بگوئید این چیزی نیست، آدم بد عادت می شود، آدم وقتی به یک کاری معتاد شد دیگر نمی تواند دست بکشد.

 

قرائتی بیان کرد: البته افرادی چون حر رباحی خوش عاقبت شدند اگر ماندگار شدی حسنه ات را تا قیامت آوردی درست است، ظهر عاشورا یک لیوان میلیون می ارزد اما غروب ریالی نمی ارزد، بگو خدا و پای آن بمان.

 

وی در خصوص ماه مبارک رمضان تصریح کرد: این ماه بزرگ ماه تمرین است اگر می خواهید به کسی نصیحت کنید اول به او محبت کنید کارها را باید آسان کنیم، مهم است که ما برای آسان سازی روانشناسی جامعه شناسی داشته باشیم.

 

استاد دروس قرآنی بیان کرد: در ماه مبارک رمضان هرچه می توانید هدیه کنید سوره های حضرت نوح، حضرت ابراهیم و … یک بار برای خودت یک بار برای اهل بیت بخوانید، اگر از اول قرآن تا آخر قرآن بخوانید یک دعای مستجاب دارید.

 

قرائتی در باب اهمیت ماه رمضان یاد آور شد: ماه مبارک رمضان به زیر دستان، به بچه ها تخفیف و رحم کنید ماه رمضان ماه قرآن است ما نفهمیدیم قرآن چه می گوید، قرآن دریایی است که کسی به عمق آن نمی رسد حضرت علی می فهمد رمضان چه ماهی است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت