منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۷
شناسه خبر: 217889
گروه :خبر
13940110000301_PhotoA

مسابقات مرحله دوم انتخابی المپیک در حالی ۲۰ شهریور قرعه‌کشی می‌شود که به احتمال فراوان ایران با حریفان بسیار سرسختی رو به رو خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، 39 سال از آخرین حضور فوتبال ایران در بزرگ‌ترین تورنمنت ورزشی جهان می‌گذرد. آخرین بار مردان بزرگ و تاثیرگذار فوتبال ایران در سال 1976 توانستند با حضور در المپیک مونترال کانادا به میدان بروند و از آن زمان تا به حال 10 المپیک گذشته و فوتبال ایران نتوانسته در مستطیل سبز فوتبال المپیک نماینده‌ای داشته باشد.

کمتر کسی باور می‌کرد فوتبال ایران که در المپیک 1976 به خاری در چشم لهستان و شوروی دو حریف ابرقدرت خود تبدیل شده بود به روزی بیفتد که هوادارانشان آرزوی حضور در المپیک را داشته باشند و اغلب آنها اصلا یادشان نیاید که روزگاری علی پروین، حسن روشن، ابراهیم قاسمپور، غلامحسین مظلومی، ناصر حجازی و … تحسین‌های بسیار زیادی را به خاطر عملکرد بسیار خوبشان در المپیک برانگیختند.

درخشش ستاره فوتبال ایران در المپیک 1976 خاموش شد و 39 سال است که حسرت فوتبال‌دوستان ایرانی حضور دوباره در این مسابقات است. کودکان، فوتبالیست جوان شدند جوان‌ها، ستاره‌ و ستاره‌ها، پیشکسوت اما از سال 1976 فوتبال ایران هر 4 سال یکبار فقط یک دست آورد داشته،ب«ناکامی».

ناکامی در سایه اختلاف و بی‌برنامگی

اختلافات و بی‌برنامه‌گی همیشه سهم به سزایی در عدم راهیابی تیم امید به المپیک داشت است.

از اختلاف مدیریتی بین فدراسیون، سازمان تربیت بدنی و کمیته المپیک گرفته تا فرستادن بازیکن دو کارته درون زمین همیشه به سدی برای المپیکی شدن فوتبال ایران تبدیل شده است.

امیدها به مدیریت کاشانی

تیم ملی امید برخلاف سال‌های گذشته امسال نظم خوبی دارد. مدیریت حبیب کاشانی و اینکه اختیارات این تیم به طور کامل به او سپرده شده شرایط را بهبود بخشیده است.

تیم ملی امید همین حالا در هلند به سر می‌برد و اردوی آماده‌سازی را زیرنظر محمد خاکپور (سرمربی) پشت سر می‌گذارد.

البته در این بین اختلافاتی بین تیم ملی بزرگسالان و تیم ملی امید وجود دارد که به واسطه ملی بودن موضوع و تجربه طرفین امید می‌رود این مسائل هم حل شود.

رقابت در سواحل خلیج‌فارس

مرحله دوم انتخابی المپیک از اواسط دی ماه آغاز می‌شود. میزبانی این مرحله برعهده قطر است و تمام تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها که در مرحله اول مجوز حضور در مرحله دوم را کسب کردند در کشور قطر و سواحل خلیج‌فارس به مصاف یکدیگر می‌روند.

راه المپیک از سه حریفان آسیایی می‌گذرد

قرعه‌کشی مرحله دوم مقدماتی المپیک 2016 برزیل در روز 20 شهریور انجام می‌شود.

سیدبندی این مرحله انجام شده و به نظر می‌رسد قرعه ای سخت در انتظار ایران است.

سید اول

قطر، عراق، عربستان، اردن

سید دوم

کره جنوبی، سوریه، استرالیا، ژاپن

سید سوم

امارات، ایران، کره شمالی و ازبکستان

سید چهارم

چین، یمن، تایلند و ویتنام

براساس این سیدبندی ایران با امارات، کره شمالی و ازبکستان هم‌گروه نمی شود اما رویارویی ایران با هر 14 تیم دیگر محتمل است.

سخت‌ترین قرعه‌های ممکن برای ایران

در سخت‌ترین حالات ممکن احتمال دارد گروه ایران به این شکل‌ها رقم بخورد.

* ایران، عربستان، (یکی از تیم‌های کره جنوبی، استرالیا و ژاپن) و چین

* ایران، قطر، (یکی از تیم‌های کره جنوبی، استرالیا و ژاپن) و تایلند

* ایران، عراق، (یکی از تیم‌های کره جنوبی، استرالیا و ژاپن) و چین

بهترین قرعه ممکن

بهترین حالت ممکن برای ایران قرار گرفتن در گروهی است که در سید اول قرعه اردن در سید دوم قرعه سوریه و در سید سوم ایران و در سید چهارم یمن یا تایلند یا ویتنام خارج شود. البته اگر در سیدهای اول یا دوم حتی یکی از قرعه‌ها اردن و سوریه باشند باز هم شرایط برای شاگردان خاکپور بهتر از وضعیتی است که نام عربستان و در سید دوم یکی از تیم‌های کره جنوبی،‌ استرالیا یا ژاپن خارج شود.

130 روز زمان برای یکدل شدن

حدود 130 روز تا شروع مسابقات مقدماتی المپیک زمان باقی مانده است.

شاید در این مقطع دیگر زمانی برای انجام کار فوق‌العاده وجود نداشته باشد.

بدون شک رسیدن به المپیک برای کل فوتبال ایران امری بسیار خوب و مفید است که می‌تواند به پیشرفت فوتبال کمک کند.

در این مقطع بهترین کمک به تیم امید حمایت است.

اگر اهالی فوتبال و ورزش دل‌ها را یکی کنند این امیدواری وجود دارد که تیم ملی امید به عنوان یکی از دو تیم اول از گروه خودش صعود کند و سپس در رقابت‌های حذفی مرحله انتخابی بتواند با شکست حریفان خود به عنوان یکی از 3 تیم اول مسابقات  مجوز حضور در المپیک را بگیرند. فراموش نکنیم از بین این 16 تیم که همه حریفان قدرتمندی هستند تنها 3 تیم راهی المپیک می‌شوند. پس در این فرصت باقی مانده دل‌ها را یکی کنیم و با حمایت از المپیک این طلسم لعنتی را بشکنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی